مجله الکتنو

پمپ رنگ پاش صنعتی

پمپ رنگ پاش صنعتی

به تبعیت از تکنولوژی روز امروزه در صنایع مختلف از دستگاه‌های متفاوتی برای تسهیل و سرعت فرآیند کاری مختلف استفاده می‌کنند. بدون شک پاشش رنگ یکی از مهم‌ترین اقدامات در بسیاری از صنایع است. امروزه با به کارگیری دستگاه‌های پیشرفته این کار با سرعت بالاتر و راحت‌تر انجام می‌شود. پمپ رنگ پاش صنعتی به عنوان یک دستگاه پیشرفته به منظور پاشش یکنواخت و بهتر رنگ طراحی و به تولید می‌رسد.

البته با پیشرفت تکنولوژی شاهد روی کار آمدن مدل‌های پیشرفته‌تری از این دستگاه هستیم که قابلیت‌های بیشتری نیز دارند. برای کاربردهای مختلف بدون شک نیاز به یک رنگ پاش مناسب با مشخصات خاص است. این دستگاه مانند هر پمپ صنعتی دیگر عملکرد فوق العاده خاصی دارد و همچنین هر یک از انواع آن برای کاربردهای خاصی طراحی شده‌اند. اکنون جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

خرید پمپ رنگ پاش صنعتی

پمپ رنگ پاش صنعتی همان دستگاه رنگ پاش است که فرآیند رنگ‌کاری را راحت‌تر می‌کند. با روی کار آمدن دستگاه‌های رنگ پاش سرعت عملیات رنگ پاشی یا رنگ کاری افزایش یافته است. چه بسا اینکه امروزه رنگ پاشی و رنگ‌کاری با استفاده از این تجهیزات و ابزار پیشرفته بسیار راحت‌تر انجام می‌شود. برای پاشش رنگ از دستگاه‌های مختلفی نظیر کمپرسور باد نیز استفاده می‌کنند اما عملکرد دستگاه رنگ پاش بسیار ایده آل‌تر و بهتر است. راندمان کاری بالاتر و قابل حمل بودن این دستگاه باعث محبوبیت آن می‌شود. این پمپ‌ها راندمان کاری فوق العاده عالی دارند و مدت زمان کار را به حداقل می‌رسانند.

بدون شک به کارگیری این پمپ‌ها در صنایع مختلف در مقایسه با ابزار مختلف رنگ کاری سرعت فرایند رنگ‌کاری را افزایش خواهد داد. این دستگاه صنعتی مهم قدرت بسیار بالایی برای پاشش رنگ با چسبندگی بالا و غلظت بالا دارد. بدون شک فرایند رنگ‌کاری با ابزارهای مختلف نظیر قلمو، غلطک و غیره به سبب غلظت و چسبندگی بالای رنگ کمی سخت است. حال به کارگیری این پمپ‌ها با وجود غلظت و چسبندگی بالای رنگ باعث تسریع فرآیند رنگ‌کاری و یکنواختی پاشش رنگ می‌شود. همین یکنواختی پاشش رنگ روی سطوح مختلف اهمیت بسیار زیادی دارد. چه بسا اینکه فشار بسیار بالایی هنگام پاشش داشته و می‌توان برای کاربردهای مختلف از آن استفاده کرد.

به سبب یکنواختی پاشش رنگ در این دستگاه میزان مصرف رنگ نیز به شدت کاهش می‌یابد. می‌توان برای رنگ‌کاری در ارتفاعات بالاتر نیز از این دستگاه استفاده کرد. همانگونه که مستحضرید، رنگ‌ها در انواع مختلف و با تنوع رنگی متفاوت هستند. از این رو این دستگاه را می‌توان برای تمامی انواع رنگ‌ها به راحتی استفاده کرد. اگر فرآیند رنگ کردن به روش سنتی در قدیم را با فرآیند رنگ‌کاری به روش‌های پیشرفته امروزی مقایسه کنید، به اهمیت خرید رنگ پاش‌های صنعتی پی می‌برید.

محصولات مرتبط در الکتنو

پمپ رنگ پاش صنعتی

پمپ رنگ پاش صنعتی

انواع پمپ رنگ پاش صنعتی

پمپ‌های رنگ پاش صنعتی برای استفاده در مصارف مختلف در مدل‌های متنوعی طراحی شده‌اند. هر یک از انواع این پمپ‌های صنعتی دارای مزایایی هستند و البته در کنار این مزایا می‌توانند معایبی نیز داشته باشند. حال شما کاربران عزیز قبل از خرید با بررسی هر یک از انواع پمپ رنگ پاش صنعتی می‌توانید بهترین دستگاه رنگ پاش را به تناسب نوع کاربرد خود انتخاب کنید.

پمپ بدون فشار هوا

از متداول‌ترین انواع پمپ‌های صنعتی رنگ پاش می‌توان به مدل بدون فشار هوا اشاره کرد. این پمپ‌ها ابزار پیشرفته و مخصوصی هستند که از آنها برای کاربردهای صنعتی کوچک می‌توان استفاده کرد. عملکرد این پمپ‌ها بدون وجود فشار هوا و با کمک مکانیزم الکتریکی یا بنزینی صورت می‌گیرد. دقت رنگ پاشی در این نوع دستگاه‌های رنگ پاش بسیار زیاد است و از این رو برای انواع رنگ‌های دقیق‌تر از این پمپ‌ها می‌توان استفاده کرد.‌ این پمپ بدون فشار هوا دارای مخزن بسیار بزرگی است که همین بزرگی مخزن دقت عمل آن را بالا می‌برد.

پمپ رنگ پاش پنوماتیک

اگر بخواهیم یکی از بهترین و کاربردی‌ترین انواع پمپ رنگ پاش صنعتی را نام ببریم، باید به مدل پنوماتیک اشاره داشت. این پمپ‌های رنگ پاش توسط جریان هوا فرایند پاشش رنگ را به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهند. حال در ساختار و طراحی پمپ‌های پنوماتیک از یک کمپرسور به منظور مکش هوا استفاده می‌کنند. در این مدل پمپ‌های صنعتی دورریز رنگ زیاد است و دقت پاشش رنگ در این مدل‌های بدون فشار هوا کمتر می‌باشد. حال از پمپ‌های پنوماتیک بیشتر در صنایع ساختمانی استفاده می‌کنند.

پمپ برقی

پمپ رنگ پاش برقی منحصر به فردترین پمپ‌های مورد استفاده برای مصارف گسترده‌تر و مکان‌های بزرگتر در حجم کاری بالا است. در ترکیب رنگ‌های مورد استفاده در پمپ برقی باید مقداری رقیق کننده استفاده کرد تا دقت و سرعت فرآیند پاشش رنگ را بالا ببرد.

پمپ رنگ پاش صنعتی

پمپ رنگ پاش صنعتی

قیمت دستگاه رنگ‌پاش صنعتی

از نکات مهمی که هنگام خرید پمپ رنگ پاش صنعتی باید بررسی شود قیمت دستگاه است. این پمپ‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آنها نیز با قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شود. بدون شک همه کاربران به دنبال مقرون به صرفه‌ترین قیمت دستگاه رنگ پاش صنعتی هستند. برای دسترسی به دستگاه‌های رنگ پاش با کیفیت و مقرون به صرفه باید به مراکز فروشگاهی قابل اعتمادی چون الکتنو مراجعه داشت.

 در چنین مراکزی شما مستقیماً از درب شرکت تولید کننده بهترین دستگاه‌های اصل و مقرون به صرفه را تهیه می‌کنید. حال باید بدانید که روی قیمت این دستگاه پارامترهای بسیار زیادی نظیر کیفیت قطعات، کیفیت نهایی دستگاه، مکانیزم کاری، مدل، برند، ابعاد، ظرفیت و جنس بدنه تاثیرگذار هستند. بدون شک خرید رنگ پاش برای صاحبان تمامی صنایعی که نیاز به پاشش رنگ دارند و سرعت و یکنواختی پاشش رنگ برای آنها مهم است، الزامی خواهد بود.

نکات قیمت رنگ‌پاش صنعتی

از دستگاه رنگ پاش صنعتی برای پاشش رنگ در صنایع مختلف استفاده می‌کنند. بدون شک می‌دانید که رنگ‌ها در انواع رنگ‌های رزینی، روغنی، لاتکس، اکرولیک ،وینیلی، لعابی، آستر، آلکیدی، الاستومری و غیره در بازار وجود دارند. با این تصور که دستگاه رنگ پاش برای پاشش رنگ است نمی‌توان هر مدل دستگاهی را با هر مشخصاتی برای پاشش هر یک از این رنگ‌ها استفاده کرد.

 برای پاشش رنگ در صنایع مختلف اتومبیل سازی، نمای ساختمان، مبلمان، دکوراسیون منزل و غیره نیاز به یک پمپ مناسب است. همچنین این پمپ مورد نظر باید قابلیت پمپاژ رنگ مورد نظر را با غلظت و چسبندگی موجود داشته باشد. پس موظف هستید تا قبل از خرید ابتدا به بررسی تمامی پارامترهای مهم نظیر انتخاب یک دستگاه رنگ پاش مناسب به تناسب نوع رنگ و نوع کاربرد بپردازید.

نتیجه

پمپ رنگ پاش صنعتی به عنوان یکی از ابزارهای مهم صنعتی محسوب می‌شود که باعث سرعت دادن به فرآیند پاشش رنگ شده است. این دستگاه راندمان کاری بسیار بالایی دارد و می‌تواند فرآیند پاشش رنگ را به حداقل زمان ممکن برساند. با روی کار آمدن این دستگاه‌های رنگ‌پاش بدون شک صاحبان مشاغلی که نیاز به پاشش رنگ دارند، با سرعت بیشتر و کیفیت بهتری فرآیند کاری خود را طی می‌کنند.

اگرچه خرید یک دستگاه رنگ پاش صنعتی می‌تواند باعث بهبود سرعت و کیفیت رنگ‌کاری در صنایع مختلف شود؛ اما انتخاب یک دستگاه مناسب و با کیفیت در اولویت است. مدل‌های مختلفی از انواع دستگاه پاشش رنگ هم اکنون در بازار توزیع می‌شود. چه بسا اینکه این دستگاه از نظر برند نیز تنوع بسیار زیادی دارد.

اکنون شما کاربران عزیز برای خرید بهترین و پیشرفته‌ترین پمپ رنگ‌پاش صنعتی باید یک برند معتبر را انتخاب کنید. کارشناسان مجموعه الکتنو جهت راهنمایی شما مشتریان عزیز برای انتخاب بهترین پمپ پاسخگو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *