مجله الکتنو

واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین

واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین

واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین

طی چندین سال اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی اقدام به تحریم کشور ما کرده‌ و ما را در لیست تحریم‌ های خود قرار داده‌ اند. که طی این تحریم‌ ها، واردات بسیاری از کالاها به کشور ما ممنوع شده‌ است. بنابراین تهیه برخی از کالاها  مانند واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین گاهی اوقات ممکن است با مشکل مواجه شود. چون هر کشور نیاز به واردات کالا در حوزه‌ های مختلف دارد تا بتواند نیاز مصرف کنندگان را برطرف کند.

در مقابل این تحریمات، کشور ما نیز اقدام به تجارت و واردات کالا از کشورهایی کرده‌ است. که جزء کشورهای تحریم کننده محسوب نمی‌ شوند. یکی از این کشورها، کشور چین است. که ما همواره محصولات بسیار مختلفی مانند لوازم الکتریکی، لوازم برقی و خانگی، پوشاک، قطعات خودروها، لوازم یدکی و غیره  را از این کشور وارد می‌ کنیم. یکی از این موارد نیز واردات قطعات مربوط به صنعت نفت و گاز است.

 

مزایای واردات کالا از چین

نه‌ تنها واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز بلکه هر کالای دیگری از چین، مزایای بسیار زیادی برای ما دارد که در زیر به چند نمونه از آن‌ ها اشاره می‌ کنیم.

مقرون بصرفه بودن

اولین نکته در خصوص واردات کالاهای چینی مقرون‌ به صرفه بودن آن‌ ها است. یعنی شما می‌ توانید با پرداخت هزینه‌ های کم تری نسبت‌ به کشورهای اروپایی، اجناس با کیفیت، اما مقرون به‌ صرفه ای را تهیه کنید که می‌ توانند جایگزین محصولات مشابه سایر کشورها شوند و به‌ خوبی نیاز مشتری و بازار را برطرف کنند.

. خرید و حمل‌ و نقل آسان

به‌ علت نزدیکی کشور چین با کشور ما نسبت‌ به بسیاری از کشورهای تولید کننده، خرید و واردات کالا از این کشور بسیار آسان‌ تر و در کم ترین زمان ممکن اتفاق می افتد.

‌ . کیفیت بالا

بسیاری از کالاهای چینی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و قابلیت رقابت با کالاهای مشابه موجود در بازار را دارند، در نتیجه می‌ توانند گزینه مناسبی برای واردات کالاهای مختلف از جمله قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین باشند.

بیشتر بخوانید:‌ واردات از چین

واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین

راه‌ های مختلف واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین

برای واردات و تامین قطعات کارخانجات مانند قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز، راه‌ های مختلفی وجود دارد که شما با توجه به شرایط خودتان می‌ توانید یکی از این راه‌ ها را انتخاب کنید. برخی از این راه‌ ها عبارت‌ اند از: خرید مستقیم و بدون واسطه، خرید غیر مستقیم و با واسطه شرکت‌ های معتبر وارد کننده کالا مانند شرکت الکتنو و خرید از طریق شبکه‌ های مجازی و اینترنتی.

هر کدام از این راه‌ ها مزایا و معایبی برای واردات دارند، اما یکی از مطمئن‌ ترین و بهترین راه‌ ها برای واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین خرید از طریق شرکت‌ های معتبر مانند الکتنو است. شرکت الکتنو از شرکت‌ های خوب در حوزه واردات کالاهای مختلف است که به‌ خوبی می‌ تواند کالاهای مورد نیاز شما را خریداری کند، بدون آن که نیاز به حضور مستقیم شما باشد. این شرکت سابقه درخشانی در واردات کالاهای مختلف دارد.

نکاتی در خصوص واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین

۱. اخذ کارت بازرگانی و مجوز واردات کالا

در نخستین مرحله، شما باید کارت بازرگانی و مجوز واردات کالا را از وزارت بازرگانی بگیرید. در غیر این صورت دولت اجازه واردات هیچ نوع کالایی را به شما نخواهد داد.

۲. توجه به میزان عرضه بر تقاضا

پس‌ از اخذ کارت بازرگانی و مجوز واردات کالا شما باید میزان نیاز بازار را هم بسنجید یعنی کالایی را برای واردات انتخاب کنید که بازار به آن نیاز دارد، در غیر این صورت نه تنها دولت اجازه واردات را به شما نخواهد داد، بلکه سرمایه تان به هدر خواهد رفت و سودآوری برای شما نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: واردات و خرید قطعات تحریمی پتروشیمی

۳. شناخت بازارهای مقصد

برخی از کالاها تنها مورد استفاده در شهرها و مناطق خاصی هستند و در مناطق دیگر نیازی به آن نیست. قطعات مورد نیاز برای صنعت نفت و گاز نیز از این قبیل موارد هستند. پس وقتی قصد واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین را دارید، به این نکته توجه داشته باشید.

واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین

نکات دیگری در خصوص واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین

. بررسی شرکت‌ های معتبر تولید کننده

از آن جایی‌ که قطعات مربوط به صنعت نفت و گاز از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار هستند، پس برای واردات آن‌ ها نیز باید به شرکت‌ های معتبر مراجعه کنید تا بتوانید اجناس با کیفیت را وارد کنید.

. بررسی راه‌ های مختلف برای حمل‌ و نقل کالا

پس‌ از تهیه و خرید کالای مورد نظر، راه‌ های مختلفی برای حمل کالاهای وارداتی به کشور وجود دارد؛ مانند حمل‌ و نقل هوایی، حمل‌ و نقل دریایی و حمل از طریق باربری که هر کدام از آن‌ ها ممکن است برای کار شما مناسب باشد، اما به این نکته توجه کنید برای کالاهایی که دارای حجم و وزن زیادی هستند حمل‌ و نقل دریایی بهترین گزینه است.

بیشتر بخوانید: واردات دستگاه

. قدرت تشخیص کالاهای اصل از کالاهای بدل

چون قطعات مربوط به صنعت نفت و گاز، از اهمیت بالایی برخوردار هستند، پس برای واردات و خرید قطعات تحریمی صنعت نفت و گاز از چین شما باید این توانایی را داشته باشید که کالاهای اصل را از کالاهای بدل تشخیص دهید. چون بازار کشوری مانند چین همواره مملو از کالاهایی است که کاملاً مشابه نوع اصلی آن هستند اما کیفیت خوبی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *