خرید از چین, واردات قطعات یدکی کارخانجات

واردات و خرید سنسور های ASM از چین

واردات و خرید سنسور های ASM از چین

واردات و خرید سنسور های ASM از چین

واردات و خرید سنسور های ASM از چین یک تجارت کوچک و پیش پا افتاده ای نیست که هر کسی بتواند از عهده آن برآید. این واردات، یک نوع تجارت بسیار بزرگ بین المللی است که بین خریدار و فروشندگان دو کشور صورت می گیرد. از آنجایی که سنسورهای ASM جزو محصولات ضروری بازار به حساب می آیند، قطعا افراد زیادی هم قصد دارند با واردات و خرید سنسور های ASM از چین در این زمینه سرمایه گذاری کنند.

اما به این فکر کرده اید که این تجارت بزرگ چگونه و به چه روش هایی صورت خواهد گرفت؟ آیا با بازار، رقبا، قوانین، نکات و شرایط و … آشنا هستید؟ بهتر است برای موفقیت در واردات و خرید سنسور های ASM از چین ابتدا با پارامترهای مهم این حوزه آشنا شوید. که قطعا آشنایی با قوانین بین المللی و حتی قوانین بین دو کشور مختلف از جمله نکات بسیار مهمی هستند که بایستی در ابتدای کار آن ها را مورد توجه قرار دهید.

هر چند ما در این مقاله تمام راه ها و قوانین واردات از چین را به شما آموزش می دهیم. اما جهت واردات قطعات یدکی کارخانه ها و همچنین واردات سنسور بهتر است از یک شرکت معتبر کمک بگیرید. که در این زمینه ما به شما پیشنهاد می دهیم حتما از مشاوره های شرکت الکتنو کمک بگیرید.

کارت بازرگانی و بایدها و نبایدهای آن

قبل از واردات و خرید سنسور های ASM از چین هر تاجری بایستی ابتدا کارت بازرگانی اخذ نماید. چرا که این کارت به نوعی شناسنامه تجارت محسوب می گردد و بایستی بر اساس آن جهت انجام بسیاری از امور و همچنین اخذ مجوزها اقدام نماید. اما بسیاری از افراد نمی توانند کارت بازرگانی داشته باشند و یا می دانید این کارت چگونه اخذ می گردد؟ کارت بازرگانی تنها به منظور انجام تجارت صادر می گردد و بسیاری از افراد از داشتن چنین کارتی معاف هستند؛ اما آن افراد جزو چه دسته ای هستند؟ برخی از شرکت های تعاونی هستند که به بسیاری از مرزنشینان خدماتی را ارائه می دهند، حال این افراد می توانند بدون اخذ کارت بازرگانی اقدام به واردات و صادرات کنند. حتی ملوانان نیز جزو آن دسته از افردی هستند که بدون کارت بازرگانی می توانند تجارت کنند.

اما این تجارت و واردات و صادرات حد و مرزی دارد و نمی توان گفت به هر میزان و هر نوع کالایی که در لیست محموله های ممنوعه قرار دارد را می توانند وارد نمایند. دیگر دسته افرادی که بدون کارت بازرگانی می توانند تجارت کنند شامل پیله ورانی هستند که با داشتن کارت پیله وری می توانند لوازم مورد نیاز شهر خود و همچنین شهرهای همجوار را وارد کنند. اما دسته دیگر نیز کارگران ایرانی هستند که در دیگر کشورها فعالیت می کنند. اما این افراد نیز درصورتی که از سمت وزارت کار، رفاه و همچنین وزارت تعاون اجتماعی نامه شغلی دارند می توانند تجارت بدون کارت بازرگانی داشته باشند.

چگونگی دریافت کارت بازرگانی

تا به حال فکر کرده اید که قبل از واردات و خرید سنسور های ASM از چین چگونه کارت بازرگانی دریافت کنیم؟ این کارت برای تمامی افراد حقیقی و حقوق با دارا بودن شرایط خاصی صادر می گردد. حال اینکه با کمک کارت بازرگانی می توانید جهت واردات از مناطق آزاد اقدام کنید. همچنین صادرات تمامی محصولات مجاز نیز با بازرگانی امکان پذیر است. بسیاری از افراد با این کار جهت صدور ویزای تجاری و همچنین صدور گواهی مبدا نیز اقدام می کنند. اما از دیگر کاربردهای کارت بازرگانی میتوان به عضویت در اتاق بازرگانی، تجارت با تجار خارجی یا ایجاد ارتباط، مبادرت  به صورت تجاری و به حق العمل کاری در گمرک، امکان ثبت سفارش و ترخیص محموله و … اشاره نمود. اما شرایط اخذ کارت بازرگانی عبارت است از:

 • شخص حقیقی یا حقوقی نباید محکومیت قضایی موثر داشته باشد.
 • برای آقایانی که می خواهند کارت بازرگانی دریافت کنند شرط داشتن کارت پایان خدمت در اولویت است.
 • داشتن حداقل سه سال سابقه فعالیت تجاری نیز جزو مهمترین شرایط این حوزه می باشد.
 • داشتن دفتر برای تجارت که قانونی باشد و همچنین اظهارنامه های ثبتی نیز دارند.
 • نداشتن هیچ حساب بانکی در بانک کشور های دیگر و همچنین چک برگشتی نیز نداشته باشد.
 • داشتن کد اقتصادی نیز شرط اخذ کارت بازرگانی است‌.
 • همچنین تمامی این افراد نباید شغل دولتی و تمام وقت داشته باشند.

1.شرایط خاص برای اشخاص حقیقی

 • دارا بودن حداقل 21 سال سن
 • دارا بودن محل کسب مطابق با حوزه فعالیتی
 • دارای حساب جاری در یکی از شعب های بانک کشور
 • عدم وجود رابطه استخدامی با تمامی دستگاه ها و سازمان های دولتی
 • نداشتن ورشکستگی به تقصیر و تقلب
واردات و خرید سنسور های ASM از چین

واردات و خرید سنسور های ASM از چین

پروفرما برای واردات سنسور های ASM از چین

برای تجارت با چین و یا حتی با سایر کشورها، شما موظف هستید تا یکسری مراحل مختلف را طی نمایید. حال اینکه برای گذشتن از هر مرحله نیز باید مدارکی را ارائه دهید یا فاکتورهایی را با توجه به مشخصات خواسته شده پر نمایید. پرفرما نیز یکی از اسناد بسیار مهم و معتبری است که در برخی مراحل حائز اهمیت می باشد. پروفرما را با نام پیش فاکتور نیز می شناسند. این فاکتور نوعی سند است که شخص تاجر از آن به منظور سپری کردن برخی از اقدامات اولیه مراحل واردات استفاده می کند. این سند شامل یک رسید است که اطلاعات کلی از تمامی محصولات خریداری شده اعم از جنس، کیفیت، تعداد، نوع، مدل، نوع شرکت، قیمت واحد و قیمت کل، همچنین چگونگی شرایط پرداخت، زمان تحویل و… در آن درج می گردد.

این سند نیز بایستی توسط شخص صادر کننده یا فروشنده صادر گردد و حتی نام و نشانی فروشنده و خریدار نیز در آن باشد. حال اینکه وارد کنندگان از پروفرما جهت ارزیابی شرایط فروشنده و همچنین اخذ مجوز مربوطه استفاده می کنند و حتی برآورد میزان هزینه ها نیز توسط این سند صورت می گیرد. این سند ابتدایی تجارت نیز که یک سند بین المللی محسوب نی شود، با توجه به نیازهای دو طرفین معامله یعنی خریدار و فروشنده تنظیم و ثبت خواهد شد.

مدارک صدور گواهی پروفرما جهت واردات و خرید سنسور های ASM از چین

اما برای صدور این گواهی نیز بایستی فقط شرایط لازمه را ذکر کنید. مشخصات لازمی که برای واردات و خرید سنسور های ASM از چین باید در پروفرما ذکر گردد نیز شامل:

 • شماره و حتی تاریخ پرفورما
 • مشخصات کامل فروشنده
 • مشخصات کامل خریدار
 • تمامی مشخصات کلی محصول اعم از قیمت، کیفیت، تعداد، جنس، نوع، وزن خالص و ناخالص و …
 • میزام تعرفه گمرکی محصول
 • مبلغ پیش فاکتور با ذکر نوع ارز
 • مبدا و مقصد محموله به همراه زمان تحویل محصول
 • روش حمل و وسیله حمل و نقل آن
 • چگونگی پرداخت وجه به صورت روش های مختلق
 • بازرسی بین المللی آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *