مجله الکتنو

واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات

واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات

واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات

واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات از جمله موارد پر طرف‌ دار در تجارت بین‌ المللی است. عمدتا واردات و ترخیص کالاهای وارداتی به وسیله شرکت‌ های وارد کننده و کارخانجات قطعات یدکی انجام می‌ شود. که این کار نیاز به رعایت برخی قوانین و مقررات تجارت، قوانین و مقررات گمرکی و ترخیص کالا و مواردی از این قبیل دارد. واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات از کشورهای مختلفی مانند کره جنوبی، دبی، آلمان، چین، ژاپن و غیره که به‌ عنوان مراکز بزرگ خرید و فروش قطعات یدکی محسوب می‌ شوند، انجام می‌ پذیرد. این کار تجربه، دانش و اطلاعات کافی را می‌ طلبد، به‌ همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم به بررسی واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات، مزایای آن، نحوه ترخیص کالا و بایدها و نبایدهای آن بپردازیم. پس تا پایان این مقاله را با دقت بخوانید.

همچنین شرکت الکتنو از جمله معتبرترین مجموعه های است که در زمینه خرید و واردات انواع قطعات کارخانجات از جمله واردات و خرید قطعات پتروشیمی ، صنایع گاز و نفت و دیگر صنایع فعالیت دارد. شما نیز در صورتی که قصد خرید و واردات هر گونه قطعه ای را دارید می توانید به کارشناسان الکتنو تماس بگیرید.

مزایای واردات قطعات یدکی کارخانجات

از آن جایی‌ که قطعات یدکی کارخانجات از جمله لوازم بسیار ضروری برای شرکت‌ های تولیدی، کارخانجات و کارگاه‌ ها است و ممکن است هر کشوری نتواند تمام قطعات مورد نیاز این کارخانجات را تامین کند، ما پی به اهمیت واردات این نوع کالاها می‌ بریم.

مثلاً واردات کالا به تنظیم بازار و میزان عرضه بر تقاضا کمک می‌ کند. از طرفی باعث می‌ شود که تورم در اجناسی که با کمبود آن مواجه هستیم، فروکش کند. و کارخانجات تولیدی به‌ راحتی بتوانند این‌ گونه لوازم و کالاها را تهیه کنند که باعث رونق تولید نیز می‌ شود.

واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات

نکاتی در خصوص واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات

برای آن که بتوانید واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات را به‌ نحو احسن انجام دهید. نکاتی را باید همواره مدنظر داشته باشید از جمله:

۱. اخذ کارت بازرگانی و مجوز از وزارت بازرگانی

اولین مرحله برای ورود به حوزه تجارت و واردات، اخذ کارت بازرگانی و مجوز از وزارت بازرگانی است، یعنی شما موظف هستید که کارت بازرگانی و مجوز را اخذ کنید و بدون داشتن کارت بازرگانی نمی‌ توانید هیچ‌ گونه کالایی را وارد کشور کنید.

۲. آشنایی با شرکت‌ های تولید کننده

در گام بعدی سعی کنید شرکت‌ های تولید کننده معتبر را بشناسید تا هنگام خرید دچار دردسر نشوید و بتوانید اجناس اصل و اورجینال را تهیه کنید. آشنایی با شرکت‌ های معتبر یکی از مراحل ضروری برای واردات کالا است.

۳. آشنایی با قوانین و مقررات کشور تولید کننده

گام سوم برای واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات آشنایی با قوانین و مقررات تجارت بین المللی و همچنین در کشور تولید کننده است. بدون آشنایی با این قوانین و مقررات شما امکان خرید کالا دچار سردرگمی می‌ شوید، چون هر کشور قطر قوانین و مقررات خاص خودش را دارد.

۴. آشنایی با قوانین و مقررات گمرکی و ترخیص کالا

پس‌ از رعایت موارد فوق، باید با قوانین و مقررات گمرکی و ترخیص کالا نیز آشنایی داشته باشید، در غیر این صورت ممکن است هنگام ترخیص کالا دچار مشکل شوید.

۵. آشنایی با شرکت‌ های معتبر وارد کننده کالا مانند شرکت الکتنو

تجارت و واردات کالا از جمله کارهای بسیار دشوار است که نیاز به مهارت، اطلاعات و تجربه کافی دارد. یعنی شما باید برای واردات کالا علاوه‌ بر مواردی که در بالا ذکر کردیم، تجربه و مهارت کافی نیز داشته باشید. پس بهترین راه این است که برای واردات هر نوع کالایی، حتی واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات از طریق شرکت‌ های معتبر وارد کننده مانند شرکت قطعات صنعتی الکتنو اقدام کنید.

راه‌ های مختلف واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات

. واردات مستقیم و بدون واسطه

یکی از راه‌ های واردات کالا، اقدام مستقیم و بدون واسطه است. یعنی شما بدون دخالت هیچ واسطه‌ ای با کشور تولید کننده وارد مذاکره و تجارت می‌ شوید. این کار معایبی دارد، از جمله این‌ که وقت زیادی را از شما می‌ گیرد. اما در کنار آن شما می‌ توانید به‌ طور مستقیم کالای مورد نظرتان را ببینید و با شرکت‌ های تولید کننده قرارداد ببندید.

. واردات آنلاین و مجازی کالا

یکی از شیوه‌ های نوین برای خرید و فروش و تجارت، اقدام از طریق شبکه‌ های مجازی و آنلاین است. یعنی شما بدون این‌ که مستقیماً با شرکت‌ های تولید کننده وارد تعامل شوید، می‌ توانید از طریق فضاهای مجازی کالاهای خودتان را وارد کنید. اما باید دقت زیادی داشته باشید که در این نوع معاملات از طریق سایت‌ های معتبر اقدام کنید تا گیر کلاه برداران و هکرها نیفتید.

بیشتر بخوانید: واردات قطعات تحریمی پتروشیمی

. واردات از طریق شرکت‌ های وارد کننده کالا

همان‌ طور که در بالا نیز اشاره کردیم از آن جایی‌ که واردات و تجارت جزء مشاغل دشوار به حساب می‌ آیند و نیاز به تجربه کافی دارند، شما می‌ توانید یک راه مطمئن را انتخاب کنید و آن‌ هم این است که کالاهای خودتان را از طریق شرکت‌ های وارد کننده کالا مانند شرکت الکتنو وارد کنید.

شرکت الکتنو از جمله شرکت‌ های معتبر وارد کننده کالا است که می‌ تواند همه انواع کالاهای وارداتی شما حتی واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات را وارد کند، بدون آن که نیاز به حضور مستقیم شما باشد.

بیشتر بخوانید:‌ خرید از چین

واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات

راه‌ های مختلف حمل‌ و نقل کالا

پس‌ از تهیه و خرید کالاهای مورد نیاز از جمله واردات قطعات یدکی کارخانجات، حال باید به فکر روشی برای حمل‌ و نقل و وارد کردن آن به کشور باشید. راه‌ های مختلفی برای این کار وجود دارند که در زیر به چند نمونه از آن‌ ها اشاره می‌ کنیم.

. حمل‌ و نقل هوایی

راه هوایی بیش تر برای اجناسی پیشنهاد می‌ شود که حجم و وزن کمی دارند و به‌ راحتی قابل جا به‌ جایی هستند.

. حمل‌ و نقل دریایی

شما بر خلاف حمل‌ و نقل هوایی، در این نوع حمل‌ و نقل می‌ توانید هر نوع کالایی را جا به جا کنید، حتی اگر اجناس شما حجم و وزن بالایی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: واردات دستگاه

. حمل‌ و نقل از طریق پست و باربری

سومین راه برای جا به‌ جایی کالا، حمل‌ و نقل از طریق پست و باربری است. شما در این روش نیز می‌ توانید کالاهای مختلفی را جا به‌ جا کنید. برای واردات و تامین قطعات یدکی کارخانجات شما می‌ توانید از هر سه روش فوق استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *