مجله الکتنو

واردات قطعات برقی از چین

واردات قطعات برقی از چین

واردات قطعات برقی از چین

واردات قطعات برقی از چین امروزه به عنوان یک تجارت بزرگ و سودمند شناخته می شود. چرا که قطعات برقی یکی از نیازهای مهم و اساسی هستند. که در بازار تقاضای بسیار زیادی خواهند داشت. حال اینکه این قطعات برقی می تواند شامل هر نوع محصولی باشد که در لیست نیازمندی های برخی از افراد قرار بگیرد. البته با توجه به پیشرفت علم و روی کار آمدن محصولاتی جدیدتر با قابلیت بیشتر هم‌ اکنون محصولات تولید عصر جدید با قابلیت های بهتر و بیشتر نسبت به محصولات نسل قدیمی تر عرضه می گردند. حال اینکه برای واردات قطعات برقی از چین بهتر است قبل ار هر اقدامی ابتدا تمامی جوانب آن را در نظر بگیرید. 

در نتیجه با بررسی تمام شرایط و مورد توجه قرار دادن شرایط خود اقدام به این تجارت بزرگ کنید. اما می دانید که برای انجام این تجارت بایستی با مراکز مطرح و معتبری چون الکتنو مشورت داشته باشید تا موفق تر عمل کنید. الکتنو از جمله شرکت های معتبری است که در حوزه واردات کالا از چین به خصوص کالاهای صنعتی فعالیت می کند.

اخذ پروفرما (پیش فاکتور) مهمترین مرحله واردات قطعات برقی از چین

تجارت بین المللی یک تجارت بزرگی است که مستلزم رعایت بسیاری از انور و فرآیندها می باشد‌. حال اینکه برای واردات قطعات برقی از چین بایستی مراحل بسیار زیادی را طی نمود. یکی از این مراحل شامل اخذ پروفرما یا همان پیش فاکتور می باشد‌. اخذ پروفرما جزو مراحل ترخیص کالا از گمرک به شمار می رود. که مهمترین مرحله نیز خواهد بود‌ حال اینکه تجار قبل از آنکه جهت خرید یا واردات قطعات برقی از چین اقدام کنند. ابتدا بایستی اقدام به ثبت فاکتور نهایی نمایند. در پروفرما معمولا تمامی مشخصات محصول ارائه می شود. که هنگام ترخیص کالا معمولا پیش فاکتور را باید ماموران گمرک دریافت کنند. اما شاید برای شما نیز جای سوال باشد که پیش فاکتور شامل چیزی می شود؟

معمولا پروفرما شامل سندی است که به عنوان یک سند بسیار مهم تمامی مشخصات مهم شامل چگونگی روش پرداخت ها، تعهدات بین طرفین معامله، نکات مربوط به اینکوترمز و … در آن درج می گردد. اما بهتر است برای اینکه در تجارت خود موفق باشید، پیش فاکتور را هنگام مذاکرات به درستی بررسی کرده و حتی در زمان ترخیص کالا نیز با توجه به پیش فاکتور محصول را دریافت نمایید. بهتر است به ابن نکته توجه داشته باشید که تمامی این مراحل بایستی بر اساس رعایت پارامترهای بسیار مهم صورت بگیرد. و در این صورت نیز مشورت با شرکت های بزرگ و معتبر همچون بازرگانی الکتنو مهمترین اقدامی است که شما را موفق تر می کند.

واردات قطعات برقی از چین

ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت

ثبت سفارش نیز یکی از مراحل بسیار مهمی است که پس از تاییدیه های لازمه به منظور تایید محصول و حتی اخذ مجوزها صورت می گیرد. برای واردات قطعات برقی از چین مرحله ای تحت عنوان ثبت سفارش وجود دارد. که پس از مرحله اخذ پیش فاکتور از فروشنده می باشد. این سند شامل یا همان مجوز واردات از اداره بازرگانی است. که به هنگام ترخیص بسیار مورد توجه قرار می گیرد. اما برای ثبت سفارش و خرید محصول از چین شما نیاز به اخذ کارت بازرگانی دارید و این کارت بازرگانی مقدمه تمامی کارهایی است که باید انجام شود. برای ثبت سفارش شما ابتدا بایستی محصول مورد نظر را انتخاب کنید و طی نشست ها و یا مکالمات بین دو طرفین تمامی مشخصات محصول را دریافت کنید.

حال اینکه در این جلسه های برگزار شده بین طرفین معامله بایستی تمامی نکات و شرایط مربوط به دو طرف ذکر شود و با توجه به توافق دو طرفین قرارداد خرید و واردات قطعات برقی از چین صورت بگیرد. در این توافق نامه محصول مورد و تمامی مشخصات آن، کیفیت، مدل، نحوه واردات و خرید، روش حمل و نقل، انبار داری و … همگی بایستی مو به نو ذکر شوند. پس از آنکه توافقات لازمه صورت گرفت شما می توانید محصول مورد نظر یا همان قطعات برقی را در سامانه جامع تجارت ثبت نمایید و پس از شرکت فروشنده تمامی اقدامات لازمه به منظور صادرات را انجام دهد.

البته بهتر است بدانید که ادامه فرآیند تجارت یا اقدامات لازمه جهت صادرات زمانی صورت می گیرد که سامانه جامع تجارت و یا سازمان های مربوطه محصول مورد نظر شما و مدارک ارائه شده را تایید نمایند؛ در غیر این صورت بایستی جهت رفع ممنوعیت ها اقدام کنید. ممکن است یکی از دلایل مخالفت یا عدم اخذ مجوز، ممنوع بودن کالای وارداتی باشد.

واردات قطعات برقی از چین

مسیرهای گمرکی طی فرآیند ترخیص محموله

فرایند مهمی نیز در واردات قطعات برقی از چین وجود دارد که شامل تعیین مسیر گمرکی می باشد. این تعیین مسیر بعد از گرفتن کوتاژ سامانه EPL انجام‌ می شود که شامل مسیرهای مختلفی هست. این سه مسیر شامل مسیر سبز، زرد و قرمز است که برای واردات محصولات مختلف دسته بندی می شود. حال اینکه انتخاب هر یک از این مسیرها بستگی به نوع محصول مورد نظری دارد که شما قصد وارد کردن آن را دارید. برای واردات قطعات برقی از چین نیز نوع محصول مورد نظر مسیر را انتخاب می کند که این مسیرها به شرح زیر می باشند:

  • مسیر سبز

یکی از انواع مسیرهای گمرکی شامل مسیر سبز است که در این روش هیچ نیازی به ارزیابی و حتی مورد بررسی یرار دادن اسناد و مدارک ندارد. حتی میزان ارزش و تعرفه نیز در این مسیر بررسی نمی شود و یکی از راحت ترین مسیرهای گمرکی نیز شناخته می شود.

  • مسیر زرد

یکی دیگر از انواع مسیرهایی که جهت واردات و صادرات از آن استفاده می کنند، شامل مسیر زرد گمرکی می باشد. در این مسیر تنها به برسی اسناد و مدارک می پردازند و همچنین میزان ارزش محصول وارداتی نیز از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

  • مسیر قرمز

مسیر دیگری نیز در تجارت بین المللی وجود دارد که شامل مسیر یرمز گمرکی می باشد‌ در مسیر گمرکی محموله وارداتی مورد نظر باید نوزد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد و حتی و اسناد و مدارک بایستی تطبیق داده شوند. این مسیر قرمز گمرکی را یکی از سخت ترین مسیرهایی می دانند که جهت واردات محموله مورد نظر بایستی از برخی سازمان های مربوطه مجوزات لازمه را دریافت نمایید.

بهتر است به این نکته توجه کنید که هنگام انتخاب مسیر گمرکی برای واردات قطعات برقی از چین یا هر محصول دیگر از هر کشوری بایستی وجهی را تحت عنوان وجه گمرکی پرداخت نمایید. حال اینکه وجه گمرکی را نیز بعد از اتمام تمام فرآیندهای لازمه بایستی انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *