واردات دستگاه, واردات قطعات یدکی کارخانجات

واردات دستگاه دست‌ دوم

واردات دستگاه دست‌ دوم

واردات دستگاه دست‌ دوم

واردات دستگاه دست دوم یکی از گزینه‌ های مورد توجه در حوزه واردات مانند واردات دستگاه‌ ها و ماشین‌ آلات کشاورزی، دستگاه‌ های خط‌ کشی خیابان و مواردی از این قبیل است. این نوع از واردات به‌ علت قیمت‌ های پایین‌ تر نسبت کالاهای نو مقرون‌ به صرفه است و گاهی اوقات واردات آن‌ ها به واردات کالاهای نو اولویت دارد. چون بسیاری از دستگاه‌ های دسته دوم کیفیت‌ های خوبی دارند. و می‌ توانند حتی جایگزین نوع اصلی و نو باشند. به همین علت ما در این مقاله واردات دستگاه دست‌ دوم و راه‌ های مختلف واردات آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس تا پایان مقاله همراه ما بمانید.

چند نکته در خصوص واردات دستگاه دست‌ دوم

همان‌ طور که در مقدمه اشاره کردیم. واردات دستگاه دست‌ دوم می‌ تواند مزایای بسیار زیادی برای ما داشته باشد. اما واردات این نوع کالا نیز مانند سایر کالاها قبول مستلزم رعایت قوانین و مقررات تجارت می‌ باشد که در زیر به چند نمونه از این قوانین و مقررات اشاره می‌ کنیم.

  • اخذ مجوز تجارت و کارت بازرگانی

اولین مرحله برای واردات دستگاه دست‌ دوم، گرفتن مجوز از وزارت صنعت، معدت و تجارت و کارت بازرگانی یا همان برگ سبز است. یعنی وارد کننده تنها در صورتی مجاز به واردات کالا می‌ باشد که این دو مورد را اخذ کرده باشد، در غیر این صورت کالاهای وارداتی قاچاق محسوب می‌ شود و وارد کننده نمی‌ تواند آن‌ ها را در سطح کشور توزیع کند.

  • شناخت قوانین و مقررات تجارت

تجارت در هر کشوری قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد و شما وقتی قصد واردات از هر کشوری را دارید، باید قوانین و مقررات آن کشور را رعایت و در چارچوب همان قوانین کار واردات را انجام دهید، در غیر این صورت واردات شما مجاز شناخته نمی‌ شود و ممکن است به مشکل بخورید. برای واردات دستگاه دست‌ دوم نیز همین‌ طور باید قوانین و مقررات را به کار بگیرید.

  • شناخت نوع کالای وارداتی

پس از آن که مجوز واردات را گرفتید، باید نوع کالای وارداتی خود را مشخص کنید. در این‌ جا نوع کالا واردات دستگاه دست‌ دوم است که شما باید نوع دستگاه را مشخص کنید و با توجه به نیاز بازار و نیاز مشتری اقدام به واردات آن کنید. یعنی در صورتی این کالا را وارد کشور کنید که بازار به آن نیاز داشته باشد تا بتوانید تجارت خوبی را تجربه کنید.

علاوه‌ بر نکات بالا، برای واردات دستگاه دست‌ دوم نکات دیگری را نیز باید مدنظر داشته باشید و رعایت کنید، برخی از این نکات عبارت‌ اند از:

  • خرید از برندهای معتبر

یکی از موارد مهم در خصوص واردات دستگاه دوم، خرید این نوع دستگاه‌ ها از برندهای معتبر و شناخته‌ شده می‌ باشد. پس سعی کنید برندهایی را مدنظر داشته باشید که از اعتبار جهانی برخوردار هستند، چون برندهای ناشناخته ممکن است کیفیت خوبی نداشته باشند و کالای شما در بازار با استقبال مصرف‌ کننده مواجه نشود.

واردات دستگاه دست‌ دوم

  • رعایت سلسله‌ مراتب ترخیص کالا و قوانین گمرکی

قوانین گمرکی و سلسله مراتب ترخیص کالا از جمله مراحل بسیار مهم در خصوص واردات کالا می‌ باشد، یعنی شما هنگام واردات کالای خود به گمرک باید کلیه مقررات را مرحله به مرحله انجام دهید تا بتوانید مجوز ترخیص کالا را بگیرید، در غیر این صورت نمی‌ توانید کالای خود را ترخیص کنید. البته اگر واردات شما از طریق شرکت‌ های وارد کننده مانند شرکت الکتنو باشد این شرکت کلیه مراحل ترخیص کالا و قوانین گمرکی را انجام می‌ دهد و نیازی به حضور فیزیکی شما برای انجام این مراحل نمی‌ باشد.

  • انتخاب راهی برای انتقال کالا

پس‌ از آن‌ که کالا را خریداری کردید، باید به فکر انتقال آن تا گمرک و سپس تا بازار مقصد باشید. راه‌ های مختلفی مانند حمل‌ و نقل هوایی، حمل‌ و نقل دریایی و حمل‌ و نقل ریلی برای انتقال کالا وجود دارد که شما به تناسب نوع کالای خریداری‌ شده خود می‌ توانید یکی از این راه‌ ها را انتخاب کنید. مثلاً برای واردات دستگاه دست‌ دوم یکی از بهترین راه‌ ها حمل‌ و نقل دریایی می‌ باشد. چون معمولاً برای کالاهای با وزن و حجم بالا حمل‌ و نقل دریایی را انتخاب می‌ کنند.

واردات دستگاه دست‌ دوم

واردات دستگاه دست‌ دوم

راه های واردات دستگاه دست‌ دوم

برای واردات دستگاه دست‌ دوم نیز مانند هر نوع واردات دیگری می‌ توانید از راه‌ های مختلفی اقدام کنید. مثلاً بسیاری از افراد به‌ طور مستقیم وارد عمل می‌ شوند. و کالاهای خود را وارد می‌ کنند. که این کار معایب زیادی دارد. یکی از بهترین راهکار و پیشنهاد ما به شما برای خرید و واردات دستگاه دست‌ دوم اقدام و همکاری از طریق شرکت‌ های وارد کننده کالا مانند شرکت الکتنو می‌ باشد.

شرکت الکتنو یکی از شرکت‌ های معتبر و شناخته‌ شده در حوزه واردات کالاهای مختلف است. این شرکت سابقه درخشانی در کار واردات دارد و می‌ تواند کالای مورد نظر شما را وارد کشور کند. از مزایای اقدام از طریق شرکت الکتنو این است. که زمان کمی از شما می‌ گیرد. علاوه‌ بر آن که هزینه‌ های جانبی نیز کاهش می‌ یابد و بدون آن که نیاز به حضور فیزیکی شما باشد. کلیه مراحل واردات از جمله حمل‌ و نقل کالا و قوانین و مقررات گمرکی را انجام می‌ دهد. در نتیجه شما می‌ توانید با خیال راحت به این شرکت اعتماد کنید. و واردات کالاهای خود را به آن‌ ها بسپارید. با این روش شما در اصل از تجربیات و مهارت‌ های شرکت الکتنو استفاده کرده اید، در نتیجه می‌ توانید تجارت خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *