مجله الکتنو

واردات دستگاه از دبی

واردات دستگاه از دبی

واردات دستگاه از دبی

از آن جایی که کشور دبی به عنوان یکی از قطب های تجاری خاورمیانه محسوب می شود. بسیاری از تولید کنندگان داخلی از واردات دستگاه از دبی به عنوان راهکاری برای واردات ماشین آلات مورد نیاز در خط تولید خود استفاده می کنند. چرا که دبی یکی از  شهرهای همسایه ایران است. که یک مرز آبی مشترک با ایران به عنوان خلیج فارس دارد. همین نزدیکی مسافت دبی به ایران و تجارت بدون تحریم و بدون محدودیت آن کشور با همه کشور های اروپایی و آمریکایی موجب شده است. که واردات دستگاه از دبی طرفداران فراوانی داشته باشد.

دلایل بسیار زیادی برای استقبال تجار و بازرگانان ایرانی برای واردات دستگاه از دبی وجود دارد. از جمله این دلایل تعرفه های گمرکی بسیار پایین در کشور دبی، حمل و نقل سریع محصولات وارداتی از این کشور به ایران و خرید انواع ماشین آلات و دستگاه های اروپایی مرغوب و اورجینال از بازار دبی می باشد. همه این موارد شهر دبی را به عنوان یک مرکز تجاری بزرگ و قوی و متنوع برای انواع محصولات تجاری و دستگاه ها برای ایران نموده است.

علاوه بر این، سیاست گذاری های انجام شده توسط دولت امارات متحده عربی، واردات و ترخیص کالا از دبی را نسبت به سایر کشورها آسان تر کرده است. همچنین قوانین گمرکی و ترخیص کالا از دبی به نسبت سال های قبل ساده تر و سهل الوصول تر شده است.  و از لحاظ اقتصادی برای بازرگانان ایرانی مقرون به صرفه تر شده است.

همین موارد بالا دلیلی بر واردات از دبی است. اما واردات از کشور امارات و شر دبی به راحتی نیز نیست. و لازم است که در این حوزه اطلاعات کافی را داشته باشید. که در این رابطه می توانید ادامه این مقاله را مطالعه نمایید. یا با کارشناسان بازرگانی الکتنو در تماس باشید.

راه های واردات دستگاه از دبی

به دلیل وجود مرز آبی مشترک خلیج فارس ما بین ایران و شهر دبی بهترین راه واردات دستگاه از دبی از طریق حمل دریایی و حمل بر روی کشتی های باربری است. حتی بسیاری از افرادی که اقدام به خرید کالا و دستگاه از  آمریکا می کنند، از طریق مرز آبی دبی اقدام به ورود این کالا ها به داخل مرز های ایران می نمایند.

بنابراین موردی که مشخص است آن است که راه واردات دستگاه از دبی از مرزهای آبی و دریایی و از طریق کشتی های باربری است. البته آن راه هم به دلیل نزدیکی جغرافیایی این دو کشور به یکدیگر و همسایگی آن ها بسیار سریع و کم هزینه انجام می شود. به خصوص که کشور امارات متحده عربی قوانین بسیار ساده ای را برای ترخیص کالا از گمرک های خود وضع نموده است. و به ویژه برای تجار و بازرگانان ایرانی شرایط بهتری را نیز در نظر گرفته است. که در عناوین بعدی به شرح بیشتر آن ها خواهیم پرداخت.

واردات دستگاه از دبی

قوانین واردات دستگاه از دبی و ترخیص آن

در خصوص قوانین واردات دستگاه از دبی و ترخیص آن خوشبختانه باید بگوییم که کشور امارات متحده عربی تسهیلات ویژه ای را برای واردات کالا ها و دستگاه ها توسط تاجران و بازرگانان ایرانی قائل شده است. اولین تسهیلات ویژه ای که در مرز های آبی و گمرک های بین المللی دبی برای ایرانیان وضع شده است.حذف هزینه های ترخیص کالا و دستگاه ها در گمرک های این کشور برای وارد کنندگان ایرانی است. این مساله که خود به تنهایی سهم بزرگی در کاهش هزینه های واردات دستگاه از دبی دارد، موجب تشویق بسیاری از بازرگانان ایرانی به تجارت با کشور امارات متحده عربی یا همان دبی شده است.

پرداخت پنج درصد از ارزش کل محصول وارداتی از تشریفات گمرکی در داخل گمرک ایران

معاف شرکت های ایرانی برای واردات کالا برای پرداخت حقوق گمرکی طبق قوانین کشور امارات

واردات دستگاه از دبی

هزینه های خرید و واردات دستگاه از دبی

خوشبختانه باید اذعان داشت که هزینه های گمرکی و ترحیص کالا از شهر دبی به نسبت سایر کشور های خارجی کمتر و ارزان تر است. همین مورد باعث پایین آوردن هزینه های خرید و واردات دستگاه از دبی شده است. بنابراین به نسبت واردات از سایر کشور های آسیایی یا اروپایی، واردات دستگاه  به سرمایه گذاری نسبی کمتری احتیاج دارد. به خصوص که این هزینه سرمایه گذاری نسبتاً کم بسیار زود بازده تر از واردات از سایر کشورها است. آن هم به دلیل نزدیکی جغرافیایی ایران به کشور دبی و کوتاه تر بودن مدت زمان تخلیه و بارگیری در بنادر دبی و ایران و ترخیص کالای سریع تر که در بنادر دبی انجام می گیرد.

بنابراین هزینه های حمل و نقل واردات دستگاه از دبی یکی از هزینه های اساسی در واردات دستگاه از خارج از کشور است. در این مورد بسیار کم می شود. و سبب پایین آمدن هزینه های نهایی خرید دستگاه شما از دبی می شود.

هزینه های دیگری که در خرید و واردات دستگاه مطرح است. شامل قیمت اصلی خود دستگاه وارداتی و هزینه بیمه آن دستگاه است. که آن هم به دلیل نزدیکی مسافت و مدت زمان کمتری که دستگاه بر روی کشتی حمل می شود. پایین تر از هزینه بیمه نسبت به سایر کشور های اروپایی و آسیایی دیگر است.

در هر صورت برای آشنایی بیشتر با جزئیات هزینه های واردات دستگاه از دبی و هزینه های ترخیص آن در گمرک های ایران می توانید با شرکت بازرگانی معتبر و با سابقه الکتنو در این زمینه تماس بگیرید. و مشاوره های لازم را در این خصوص دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *