مجله الکتنو

واردات خط تولید از چین

واردات خط تولید از چین

واردات خط تولید از چین

واردات خط تولید از چین امروزه یک تجارت پرطرفدار است؛ چرا که این تجارت دارای مزیت های بسیاری می باشد. البته چین یکی از کشورهای بسیار بزرگ دنیا است که به سبب تجارت توانست از لحاظ اقتصادی به سرعت رشد کند. حال اینکه این تجارت اگرچه برای خرید و فروش هر محصولی به نفع چین است. اما برای تجار تنها در صورتی سودآور می باشد که اقدام به واردات لوازم پر کاربرد نمایید. به عنوان مثال، واردات خط تولید از چین در زمره تجارت های پر منفعت و پر طرفداری است که اما جهت انجام این کار بایستی اقدامات بسیاری انجام دهید.

اما واردات خط تولید ساده نیست. و مانند سایر کالا نمی توان به راحتی انجام شود. و بایستی شرکت های که در این راستا فعالیت دارند کمک بگیرید. که در این راستا ما به شما شرکت الکتنو رو معرفی می کنیم. این شرکت به طور تخصصی صرفا خط تولید و قطعات صنعتی را وارد می کند. و همچنین در واردات دستگاه به ایران نیز کار می کند. بنابراین به خوبی فروشنده های خارجی و مراحل واردات از چین را می شناسد. به همین دلیل بهتر است حتما با کارشناسان شرکت تماس بگیرید. 

ولی علاوه بر تماس با کارشناسان الکتنو حتما مقاله زیر را نیز کامل بخوانید تا با دیدی بهتر و دانش مناسب سوالات خود را از کارشناسان بپرسید.

چند گام مهم برای واردات خط تولید از چین

همانگونه که مستحضرید، تجارت یک سرمایه گذاری بسیار بزرگ است که سرمایه گذاران و تجار بسیار زیادی در این زمینه سرمایه گذاری می کنند. اما برای انجام این تجارت بزرگ، بایستی یکسری اصول و نکات بسیار مهم را مورد توجه قرار دهید. بی شک که تجارت بین المللی مستلزم رعایت بسیار زیادی می باشد و قطعا رعایت این نکات به شما کمک بسیاری می کند.

  • اخذ کارت بازرگانی

واردات خط تولید از چین به عنوان یک تجارت بزرگ دربرگیرنده فرآیندها و گام های بسیار بزرگی است. که اخذ کارت بازرگانی یکی از اولین و مهمترین اقدامات پس از تصمیم گیری ها می باشد. البته برای اخذ کارت بازرگانی شما باید اسناد مورد نیاز را به سازمان مربوطه ارائه دهید‌. حال اینکه این کارت بازرگانی به عنوان شناسنامه یک تاجر شناخته می شود که با کمک آن می تواند به راحتی تجارت کند. البته در شرایط خاصی می توان بدون کارت بازرگانی اقدام به واردات نمود که تنها بایستی دارای آن شرایط خاص بود.

  • انتخاب یک روش مناسب

برای وارد کردن و یا انتقال محموله از کشور مبدا به کشور مقصد بایستی شما یک روش بسیار مناسب را بر اساس رعایت قوانین انتخاب نمایید. حال اینکه تجارت بین المللی به روش های زمینی، هوایی یا دریایی انجام می شود. برای انتخاب یک روش کاملا مناسب شما بایستی ابتدا با یک شرکت معتبر و مطرحی چون بازرگانی الکتنو مشورت داشته باشید. چرا که الکتنو یک شرکت مطرح و با سابقه ای است که بی شک در صورت مشورت و همکاری با آن موفقیت بالایی خواهید داشت.

واردات خط تولید از چین

نکات طلایی جهت انجام تجارت بزرگ بین المللی

  • بررسی میزان تقاضای مشتری در بازار داخل

شما به عنوان یک تاجر یا کسی که برای بار اول قصد واردات خط تولید از چین دارد، باید در گام نخست بازار هدف را شناسایی کنید و متناسب با میزان تقاضای مشتری اقدام به واردات نمایید. البته قبل از همه این کارها شما موظف هستید در گام اول، نوع نیاز بازار را شناسایی کرده و همان مدل، برند و طرح مورد نیاز را خریداری و وارد کنید.

  • انجام مکاتبات و گفتگو با شرکت های تولیدکننده

شما قبل از خرید دستگاه خط تولید، بایستی بارها با شرکت تولید کننده به گفتگو بپردازید و درباره تمام مشخصات محصول مورد نظر بحث کنید. حال اینکه در این نشست تمامی مراحل و بایدها و نبایدهای مربوط به دو طرف معامله در توافقنامه ذکر و تایید می گردد. در این مکاتبات تمامی موانع و مشکلات برطرف می گردد و شما برای انجام بسیاری از مراحل پس از خرید نیاز به موافقت شرکت فروشنده دارید.

  • توافقات لازمه برای قیمت ها

یکی از مهمترین اقداماتی که شما برای واردات خط تولید از چین انجام دهید، شامل توافقات بر سر قیمت محصول است. چرا که در این روش قیمت محموله مشخص می گردد و حال اینکه این قیمت ها نیز باید معقولانه باشند و این قیمت البته توسط سازمان های مربوطه بایستی تایید شود. حال اینکه شما می توانید در این مرحله تا حدی که مقدور باشد از فروشنده یا کمپانی دستگاه و ماشین آلات خط تولید تخفیف بگیرید‌. البته این تخفیف گرفتن در تجارت بزرگ بین المللی امری بسیار طبیعی است که تا جایی که به ضرر فروشنده نباشد، قطعا جای کاهش قیمت ها وجود دارد.

  • ثبت سفارش نهایی

در واردات خط تولید از چین یکی از مهمترین مراحل شامل ثبت سفارش است که پس از تایید پروفرما و انجام توافقات لازم بین دو طرف معامله انجام می شود. در واقع شما در این مرحله پس از اینکه مشخصات، کیفیت و حتی قیمت محصول را تایید نمودید می توانید به راحتی اقدام به ثبت سفارش کنید.

واردات خط تولید از چین

اصلی ترین گام های واردات از چین

از دیگر مراحل بسیار مهم واردات خط تولید از چین شامل ترخیص کالا از گمرک می باشد. البته، این گمرک می تواند شامل گمرگ زمینی، هوایی و یا دریایی باشد.‌ اما در هر صورت شما برای ترخیص محموله مورد نظر بایستی به گمرک مراجعه نمایید. اما برای ترخیص و دریافت خط تولید شما باید مدارکی را به مامور گمرک ارائه دهید. حال تمام اسناد مورد نیاز مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت عدم وجود کم و کاستی ها، تاییدیه دریافت محموله صادر می گردد.

  • بازرسی محموله وارد شده

در واردات خط تولید از چین یک مرحله بسیار حائز اهمیت است که در این مرحله محموله وارداتی توسط سازمان بازرسی مورد بررسی قرار می گیرد. حال اینکه در این گام تمام کیفیت و سالم بودن محموله و حتی مشخصات ذکر شده در پروفرما چک می گردد و در صورت تطبیق مشخصات با قطعات مورد نظر و همچنین استانداردها و سلامت دستگاه می توان محموله را ترخیص نمود.

  • هماهنگی های لازمه جهت انتقال محموله از گمرک

شاید بسیاری از شما چنین گمان کنید که ترخیص از چین پایان مرحله تجارت می باشد؛ اما در صورتی که اینگونه نیست. چرا که مراحل مهم دیگری نیز پس از مرحله ترخیص وجود دارد که یکی از آن ها حمل و نقل محموله از گمرک تا انبار شرکت خریدار می باشد. حال اینکه قبل از وارد شدن ماشین آلات خط تولید از چین شما بایستی با سازمان حمل و نقل جهت انتقال بار هماهنگی کنید. البته برای جابجایی دستگاه های خط تولید نیز باید یک وسیله نقلیه مناسبی را انتخاب نمایید. نکته مهم این است که هزینه هایی نیز جهت جابجایی محموله بایستی متقبل شوید که این هزینه ها نیز همگی روی هزینه های واردات محاسبه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *