مجله الکتنو

واردات خط تولید از اروپا

واردات خط تولید از اروپا

واردات خط تولید از اروپا

واردات خط تولید از اروپا هم اکنون پس از تحریم های موجود چند ساله، می تواند بهترین تجارت بزرگ دنیا باشد.‌ البته کشورهای اروپایی جزو کشورهای قدرتمندی هستند که تجارت با آن ها مزیت های بسیاری خواهد داشت. چرا که محصولات تولید این مناطق اعم از خط تولیدهای آن، با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به تولید می رسد که قطعا با توجه به علم‌ روز با قابلیت بالایی به تولید می رسند. ثانیا که محصولات تولید اروپا معمولا در بازار طرفداران بیشتری خواهند داشت، حال اینکه این محصولات تولید یک شرکت مطرح و معتبری باشد.

پس با این حساب واردات خط تولید از اروپا از طرفی نیز به دلیل پر اهمیت بودن قطعات خط تولید، یک تجارت اقتصادی بسیار بزرگ به شمار می رود. البته به شرط اینکه با رعایت اصول و قوانین تجارت پیش برود. به همین منظور اگر با نحوه واردات خط تولید و به طور کلی امر واردات آشنا نیستید. بهتر است با کارشناسان شرکت الکتنو در تماس باشید. چرا که این شرکت از جمله معدودترین بازرگانی های واردات خط تولید است. که کار واردات خط تولید را از آلمان ، چین و دیگر کشورهای جهان انجام می دهد.

اسناد لازم برای اظهار محصول در واردات خط تولید از اروپا

برای واردات خط تولید از اروپا شما موظف هستید تا پارامترهای بسیار زیادی را مورد توجه قرار دهید. حال اینکه برای طی کردن هر یک از این مراحل شما بایستی تاییدیه ها و یا مجوزهایی را اخذ نمایید و البته برای دریافت این تاییدیه ها نیز مدارک و اسنادی بایستی عرضه گردد. یکی از مراحل بسیار مهم شامل اظهار محصول می باشد که حتی جهت اظهار کالا هم بایستی مدارکی را به سازمان های مربوطه عرضه و اقداماتی را انجام دهید که شامل موارد زیر می باشد.

 • ثبت پیش نویس ها در سیستم EPL گمرکی جهت انجام امور گمرکی
 • ارائه کپی کارت بازرگانی و همچنین اصل آن
 • ارائه قبض انبار جهت تحویل محموله از انبار به گمرک
 • ارائه قبض بارنامه و مجوز ترخیص کالا
 • ارائه گواهی مبدأ و همچنین لیست خرید حاوی تمام مشخصات محصول
 • ارائه اعلامیه تأمین ارز، در صورت اعتباری بودن روش پرداخت اعتبار
 • ارئه اصل پرفرما یا همان لیست پیش فاکتور
 • ارائه مجوز ثبت سفارش محموله جهت واردات خط تولید از اروپا
 • اصل بیمه نامه گمرکی و همچنین ارائه پروانه بهره برداری
 • عرضه کاتالوگ محصول خریداری شده

اظهارنامه شامل یک سند رسمی است که تمام اطلاعات محصول در آن درج می گردد و تجار توسط آن سند می توانند‌ محموله را به گمرک معرفی یا اظهار  کنند. این سند در انجام امور گمرکی اهمیت بسیار بالایی دارد؛ چرا که اموری همچون دریافت محموله از انبارهای گمرک و همچنین صدور مجوزهای ترخیص شما به این سند نیاز دارد. در این سند مشخصاتی اعم از موارد زیر درج می گردد.

 • تمامی مشخصات امور گمرکی و همچنین زمان ثبت آن
 • تمام مشخصات شرکت وارد کننده
 • مشخصات کشور مبدا و مقصد
 • چگونگی انتقال بار
 • کلیه اسناد و همچنین مجوزهای لازم جهت اظهار محصول

بهتر است به این نکته توجه کنید که تمام این‌ موارد جزو مراحل بسیار حساسی هستند که نیاز به تخصص دارد. از این رو بازرگانی الکتنو به عنوان یک شرکت معتبر مفتخر است تا در تمام‌ زمینه های تجارت شما را راهنمایی کند.

واردات خط تولید از اروپا

سه گام‌ مهم در تجارت بین المللی

در تجارت های بین المللی نظیر واردات خط تولید از اروپا شما گام های بسیاری را برای وارد نمودن محموله از مبدا به مقصد بایستی طی کنید. حال اینکه سه گام مهم در این تجارت تحت عنوان نکات طلایی واردات و صادرات وجود دارد که شامل:

 • بررسی محموله قبل از ترخیص

در واردات خط تولید از اروپا یک گام مهم به عنوان بررسی محموله وجود دارد. حال اینکه در این مرحله محصول مورد نظر خریداری شده در گمرک قبل از اینکه ترخیص شود مورد بازرسی مامور گمرک قرار می گیرد. انجام امور گمرکی در تجارت بین المللی امری بسیار ضروری و حیاتی می باشد که خود شامل مراحل و اقدامات بسیار زیادی می باشد. هنگامی که شما می خواهید محصول وارد شده را ترخیص کنید بایستی، کلیه مشخصات درج شده در پروفرما و همچنین مشخصات واقعی محصول با یکدیگر بررسی و تطبیق داده شوند. در صورتی که مشخصات ذکر شده با اصل کالا یکی نباشد و یا هنگام انتقال محصولات شما آسیب ببیند می توان جهت دریافت خسارت ها اقدام کنید.

 • بررسی و تایید اظهارنامه

از دیگر اقدامات لازم و مهم شامل بررسی و تایید اظهارنامه می باشد. حال این تاییدیه نیز زمانی انجام می شود که در سیستم الکترونیکی تمامی مشخصات به درستی درج گردد. در نتیجه سیستم به صورت الکترونیکی یک شماره سریال و یک شماره عطف برای شما بازرگان ارسال می کند که این اطلاعات قطعا برای گان های بعدی مهم و اضطراری خواهد بود.

 • دریافت نمونه قبل از ثبت سفارش و یا اخذ قرارداد

دریافت لیست مشخصات محصول جهت ثبت سفارش کافی نیست؛ بلکه شما به عنوان شخص وارد کننده ابتدا باید از کمپانی تولید کننده و یا شرکت فروش بازدید کنید. حتی قبل از اخذ قرارداد ابتدا یک نمونه کار از شرکت مربوطه بخواهید و تمامی مشخصات و لیست آن را چک نمایید و در صورت تطبیق سفارش خود را ثبت نمایید.

واردات خط تولید از اروپا

مسیرهای گمرکی جهت واردات و صادرات

برای واردات خط تولید از اروپا شما موظف هستید یکی از سه مسیر گمرکی را برای وارد نمودن محموله انتخاب کنید. اما آیا شما با مسیرهای گمرکی آشنا هستید؟

 • مسیر سبز گمرکی

در این مسیر شما باید تمامی مجوزهای ضروری را جهت انتقال کالا دریافت نمایید. حال اینکه این اخذ و دریافت مجوزها می تواند به صورت مستقیم یا ارجاع به صندوق انجام شود.

 • مسیر زرد گمرکی

دیگر مسیر مهم گمرکی نیز شامل مسیر زرد است که برای طی کردن آن باید اسناد مورد نیاز توسط کارشناس امور گمرکی یا بخش دایره ارزش مورد بررسی قرار گرفته و در نتیجه به صندوق ارجاع گردد.

 • مسیر قرمز گمرکی

مسیر دیگر گمرکی شامل، مسیر قرمز این که در این روش بایستی خود محموله به صورت فیزیکی بازرسی گردد. همچنین جدا از بررسی های انجام شده بایستی مجوزهایی را نیز به منظور واردات خط تولید از اروپا دریافت نمایید.

برای واردات شما موظف هستید یکی از سه مسیر ذکر شده را انتخاب نمایید. حال اینکه انتخاب هر یک از این روش ها به نوع محموله وارداتی و اخذ مجوزهای لازمه جهت واردات آن بستگی دارد. پس با بررسی و مورد ارزیابی قرار دادن محموله خود و قوانین تجارت می توانید به راحتی یکی از سه مسیر را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *