مجله الکتنو

سنسور فشار مذاب چیست؟

سنسور فشار مذاب

آیا می دانید سنسور فشار مذاب چیست؟ در رابطه با مزایای استفاده از این سنسورها چه می دانید؟ آیا با نکات مهم خرید این سنسورها آشنایی دارید؟ پیشرفت علم مهمترین عامل روی کار آمدن این سنسورها با قدرت بسیار زیاد است. قبل از خرید سنسور صنعتی و این سنسورها بایستی اطلاعاتی در رابطه با آنها کسب کنید. الکتنو به عنوان یک شرکت معتبر در ادامه توضیحات کامل تری را در رابطه با سنسور فشار مذاب در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

سنسور فشار مذاب

سنسورها حس کننده‌های مخصوصی هستند که برای کمیت های فیزیکی و حتی الکتریکی به صورت پیوسته و ناپیوسته از آنها استفاده می کنند. آنها در انواع مدل های آنالوگ و دیجیتال برای مصارف مختلفی طراحی شده‌اند. بسیاری از این سنسورها قابلیت اتصال به دستگاه های پیشرفته نسل جدید نظیر پی ال سی زیمنس را دارند. به طور کلی از سنسورها برای کنترل یا اندازه گیری یک کمیت خواص استفاده میشود.

اگر می‌خواهید بدانید سنسور فشار مذاب چیست؟ باید گفت این سنسور نیز یکی از مدلهای پیشرفته ای است که برای اندازه گیری مقدار فشار مواد مذاب در صنایع مختلف نظیر صنعت پلاستیک، مواد غذایی و غیره از آنها استفاده می کنند و هم اکنون نقش مهمی در صنایع مختلف دارد. قطعا اندازه گیری میزان فشار مواد مذاب در پروسه تولید آنها اهمیت زیادی روی کیفیت و همچنین روند تولید دارد.

امروزه با پیشرفت علم سنسورهایی نظیر سنسور فشار مذاب روی کار آمده اند. این سنسورها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر تمامی شرایط به ویژه حرارت از خود مقاومت نشان می دهند. قطعا که خرید سنسور فشار مذاب برای بسیاری از صنایع اهمیت زیادی دارد. این نوع سنسور را با نام سنسور فشار اکسترودر نیز می شناسند که بیشتر در دستگاه های تزریق پلاستیک کاربرد دارد. البته این نوع سنسورها در مدل های ترموکوپل دار و بدون ترموکوپل هستند.

در واقع مدل های ترموکوپل دار علاوه بر فشار برای اندازه گیری دما نیز استفاده می شوند. اما با مدل های بدون ترموکوپل تنها می‌تواند فشار را اندازه گیری کنند. چنانچه شما نیاز به یک سنسوری دارید که به صورت همزمان هم فشار و هم دما را اندازه بگیر باید مدلهای ترموکوپل دار را انتخاب نمایید. در غیر این صورت می توانید به سراغ مدلهای بدون ترموکوپل بروید.

مزایای سنسور مذاب

در رابطه با اینکه سنسور فشار مضاعف چیست اطلاعاتی کسب کردید. به طور کلی سنسورهای پیشرفته با بهره مندی از علم روز و هنر دست متخصصین طراحی شده‌اند. به طور کلی سنسورها المان‌های حس کننده هستند که نقش مهمی در صنایع مختلف ایفا می‌کنند. قطعاً که تا قبل از ظهور سنسورها خطاها و سرعت مهم‌ترین نکته‌ای بود که بسیاری از صنایع با ابن مشکل مواجه می‌شدند. اما امروزه با چنین دستگاه های پیشرفته شاهد کیفیت عملکرد صنایع تولیدی هستیم.

قطعاً که دلیل اهمیت سنسور فشار مذاب به سبب مزایای خاص آن است. بد نیست بدانید برندهای بسیار مختلفی از این سنسورها در بازار با مدل‌های متنوع وجود دارد. به طور کلی هر یک از این قطعات دارای مشخصاتی هستند که می تواند در دسته بندی مزایای آنها نیز قرار بگیرد. اما این مزایای استفاده از این سنسورهای کاربردی است که باعث محبوبیت آنها می‌شود. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • این سنسورهای اگر از دست واسطه گران خریداری نشود قیمت مقرون به صرفه ای در مقایسه با دیگر انواع سنسورها دارند.
 • دقت و سرعت اندازه گیری در این سنسورها بسیار زیاد و البته دقیق است: اما این انتخاب به برند نیز بستگی دارد پس هنگام خرید سنسور مذاب به برند توجه داشته باشید. در واقع قبل از بررسی قیمت سنسور مذاب برند را مورد اهمیت قرار دهید.
 • این سنسورها از آنجایی که برای شرایط خاصی استفاده می شوند در برابر مواد خورنده مقاومت بسیار بالایی دارند. البته این استحکام در برابر گرما و حرارت نیز بسیار زیاد است.
 • این سنسورها به گونه ای طراحی شده اند که میتوان آنها را به تجهیزات مورد نظر متصل کرد. در واقع چگونگی اتصال آنها به تجهیزات مورد نیاز از نظر فنی بسیار راحت است و هیچ گونه مشکلی به وجود نمی آورد. البته به هنگام نصب باید توجه داشته باشید که به نوک آن هیچ ضربه ای وارد نکنید.
سنسور فشار مذاب

سنسور فشار مذاب

نکات مهم خرید سنسور مذاب

همانگونه که اشاره شد، سنسور فشار مذاب شامل سنسورهای مخصوصی است که در صنایع خاصی از آنها استفاده می کنند. برای دسترسی به بهترین سنسور مذاب ها ما موظف هستیم تا به هنگام خرید به راهنما توجه داشته باشیم. در این راهنما به صفر تا صد نکات مهم خرید اشاره می شود.

 • از مهمترین نکاتی که برای خرید سنسور فشار مذاب باید به آن توجه داشت، دقت سنسور است. چرا که دقت و همچنین سرعت این سنسورها باید به گونه‌ای باشد که هیچگونه خطای به وجود نیاید.
 • این سیالات بایستی در رابطه با مواد خورنده مقاومت بسیار بالایی از خود نشان دهند. پس مقاومت سنسور در برابر هر نوع خورندگی را نیز بررسی کنید.
 • محدوده فشار اندازه گیری به عنوان مهمترین پارامتر ای است که برای خرید سنسور فشار مذاب کمتر کسی به آن توجه می کند. چرا که این محدوده اندازه گیری باید متناسب با نوع کاربرد و نیاز شما به تناسب صنعت باشد.
 • دقت داشته باشید که نوع سیگنال خروجی مورد نیاز شما چه نوع سیگنالی است. چرا که سیگنال های خروجی این دستگاه ها بر حسب انتخاب مشتری در مدل های بسیار مختلفی هستند.
سنسور فشار مذاب

سنسور فشار مذاب

 • پارامتر دیگری که شاید کمتر کسی به آن توجه داشته باشد، کانکتور خروجی است. این کانکتور بایستی یک عدد یا پین باشد پس به هنگام خرید در رابطه با این مسئله نیز بررسی های لازم را انجام دهید.
 • چگونگی اتصال و نوع آن به تجهیز از نظر فنی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. پس این نحوه اتصال به تجهیزات را نیز بررسی کنید.
 • قیمت سنسور فشار مذاب دیگر پارامتری است که قطعاً برای بسیاری از مشتریان اهمیت دارد. شاید بسیاری از شما هنگام خرید سنسور مذاب به دنبال ارزان ترین قیمت ها باشید اما شما بایستی متناسب با نوع نیاز خود بهترین کیفیت را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *