مجله الکتنو

خرید قطعات الکتریکال از آمازون

خرید قطعات الکتریکال از آمازون

خرید قطعات الکتریکال از آمازون

از آن جایی که همه لوازم و قطعات الکتریکی تخصصی و صنعت برق در کشور ما تولید نمی شوند. لذا بسیاری از کارشناسان و شرکت های تولید کننده از خرید قطعات الکتریکال از آمازون برای تامین قطعات مورد نیاز خود صنعت خود استفاده می کنند. چرا که خرید قطعات الکتریکال از آمازون جز سریع ترین و ارزان ترین روش های خرید قطعات الکتریکی از خارج از کشور می باشد.

زیرا همان طور که می دانید امروزه با توجه به مسائل تحریمی که در اقتصاد و بازرگانی کشورهایی مانند ایران وجود دارد. واردات مستقیم این قطعات از بسیاری از کشورهای دیگر امکان پذیر نمی باشد. و ساده ترین و سریع ترین روش و کم هزینه ترین روش تامین قطعات الکتریکی از خارج از کشور می تواند همین روش خرید قطعات الکتریکال از آمازون باشد.

البته خرید از آمازون به راحتی هم امکان پذیر نیست. چرا که این شرکت به طور مستقیم به ایران خدمات نمی دهد. در این زمینه لازم است با شرکت های معتبر وارد کننده درزمینه واردات دستگاه و قطعات صنعتی مشورت کنید. که یکی از معروف ترین این شرکت ها الکتنو است. این شرکت امکان خرید و واردات انواع کالا را از سایت های معروف مانند آمازون، 1688.com ، علی بابا و دیگر وب سایت ها را دارد.

چرا خرید از آمازون

همان طور که استحضار دارید به علت قوانین تحریمی که در مورد کشور ایران وجود دارد. خرید و فروش و تجارت مستقیم و واردات و صادرات کالا از کشور های به خصوصی ممنوع است. این مساله در مورد صنایع پیشرفته ای مانند برق و صنایع الکتریکی چالش های زیادی را برای فعالان این عرصه در زمینه تهیه و تامین قطعات مورد نیاز ایجاد کرده است. در حالی که  خرید قطعات الکتریکال از آمازون می تواند یکی از بهترین راه حل های موجود برای رفع این مساله باشد.

امروزه وب سایت آمازون به عنوان یکی از قوی ترین و توسعه یافته ترین فروشگاه های اینترنتی بین المللی خرید و فروش در خارج از کشور شناخته شده است. به خصوص که در سایت آمازون می توانید اجناس را به شکل اصلی و باکیفیت از کشور آمریکا خریداری کنید. وب سایت آمازون گروه‌ های کالایی زیادی مانند لوازم دیجیتال و الکترونیکی و حتی لوازم پوشاک، مبلمان، اسباب بازی و جواهرات را نیز در فروشگاه آنلاین خود به فروش می رساند.

خرید قطعات الکتریکال از آمازون

مزایای خرید قطعات الکتریکال از آمازون

مزیت های خرید قطعات الکتریکال از آمازون تنها محدود به خرید آسان و سریع لوازم و قطعات مورد نیاز در صنایع الکتریکی نمی شود. بلکه مزیت های متعدد دیگری را نیز در بر دارد. یکی از این مزیت های خرید قطعات الکتریکال از آمازون در واقع خرید قطعات اورجینال و اصلی و با کیفیت از کشور های توسعه یافته و تولید کننده اصلی آن قطعات است. زیرا همان طور که می دانید امروزه در عرصه تولید قطعات و لوازم الکتریکی رقیب های زیادی در تمام کشور های آسیایی و اروپایی وجود دارد. که همگی در زمینه تولید قطعات ریز و درشت الکتریکی فعالیت می کنند.

البته لازم به توضیح نیست که کیفیت این قطعات الکتریکی تولیدی در کشور های مختلف کاملاً با یکدیگر متفاوت است. و چه بسا برای یک قطعه الکتریکی خاص چند سطح کیفیتی در بازار تولید و مصرف آن وجود داشته باشد. بنابراین مهم است که تولید کنندگان و صنعتگران کشور عزیز ما ایران نیز به قطعات الکتریکی اورجینال و با کیفیت اصلی دسترسی داشته باشند. در حال حاضر یکی از سهل الوصول ترین روش های دست یابی به این قطعات اورجینال خرید قطعات الکتریکال از آمازون است.

همچنین به علت این که خرید قطعات الکتریکال از  وب سایت آمازون از پرداخت هزینه های گمرکی و تشریفات مربوط به صادرات و واردات کالا معاف است، جزء ارزان ترین خرید ها نیز به شمار می آید. به همین دلایل یعنی حذف پروسه تشریفات قانونی واردات و صادرات کالا در کشورها، خرید قطعات الکتریکال از آمازون در وقت و زمان تحویل قطعات به شما نیز صرفه جویی می کند. بنابراین خرید قطعات الکتریکال از آمازون هم از لحاظ مالی و ریالی به صرفه شما است و هم از لحاظ صرفه جویی در زمان به نفع خریداران است.

روش های خرید قطعات الکتریکال از آمازون

البته باید توجه داشت که خرید قطعات الکتریکال از آمازون به این سادگی ها هم نیست. چرا که به علت تحریم کشور ایران از سمت ایالت متحده آمریکا، خرید قطعات الکتریکال از آمازون به صورت مستقیم برای کسانی که حساب ارزی در خارج از کشور ایران ندارند، امکان پذیر نیست. بنابراین یک سری شرکت های ایرانی واسطه به وجود آمده اند که کار این واردات قطعات الکتریکال از آمازون را برای همگان امکان پذیر می سازند.

خرید قطعات الکتریکال از آمازون

خرید از طریق شرکت وارد کننده

در این شرکت های واسطه کار خرید قطعات الکتریکال به صورت اتوماتیک و آنلاین انجام می‌ شود و شامل چندین مرحله به شرح ذیل است :

  1. دریافت لینک قطعه الکتریکی مورد نظر شما از وب سایت آمازون و درج قیمت آن به واحد پول تومان با توجه به نرخ ارز در آن روز
  2. اعلام هزینه نمایش داده شده در سایت آمازون برای دریافت کالا در کشور مقصد یا ایران
  3. پیدا کردن وزن و حجم قطعه الکتریکی مورد نظر شما با استفاده از API سایت آمازون و تعیین هزینه تحویل قطعه به پست ایران
  4. محاسبه هزینه های گمرکی با استفاده از فرمول محاسبه گمرک بر اساس مشخصات فیزیکی و نوع قطعه الکتریکی خریداری شده
  5. تخمین و حساب هزینه های پست داخلی
  6. محاسبه بهای تمام شده ارسال کالا به خریدار قطعات در ایران

البته در صورتی که شما بستگان یا آشنایانی در خارج از کشور داشته باشید. همچنین می‌توانید از طریق صرافی‌ها هزینه محصول را به حساب دوستان یا بستگان خود واریز کنید. و از او بخواهید که قطعه مورد نظر شما را خریداری کند. البته در این صورت باید اعتماد لازم و کافی را به آن بستگان یا آشنایان خود داشته باشید. ولی به طور کلی پیشنهاد ما واردات از طریق شرکت های قانونی مانند الکتنو است.

لازم به تذکر است که در تمامی این مراحل اکیداً توصیه می شود که خود شما هرگز با آی پی ایران از آمازون خرید نکنید. چرا که به احتمال زیاد کالایی برای شما ارسال نمی‌ گردد. و سفارش شما نیز کنسل شده و حتی ممکن است پول شما هرگز به حساب شما باز گردانده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *