عمده

خرید عمده کنتاکتور

خرید عمده کنتاکتور

آیا در رابطه با نکات مهم خرید عمده کنتاکتور چیزی می دانید؟ آیا در رابطه با خرید کنتاکتور و عملکرد آن اطلاعاتی دارید؟ کنتاکتورها برای چه مصارفی طراحی شده اند؟ هر یک از مدل های مختلف کنتاکتور دارای چه مزایایی هستند؟ چگونه و از کجا بهترین کنتاکتور ها را تهیه کنید. در میان تمامی قطعات الکتریکی در سیستم مدار، کنتاکتور به عنوان بی‌نظیرترین است. الکتنو در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با این دستگاه کاربردی در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهد.

کنتاکتور و نقش مهم آن

تمامی تجهیزات الکتریکی در صنعت برق به منظور عملکردهای خاصی به تولید رسیده اند. هر یک از تجهیزات الکتریکی دارای ساختار ساده یا پیچیده هستند که این عملکرد بر اساس در کنار هم قرار گرفتن قطعات مختلف آنها به وجود می آید. کنتاکتور به عنوان یکی از قطعات الکتریکی بسیار پرکاربردی است که در دسته بندی کلیدها قرار می گیرد. قبل از خرید عمده کنتاکتور ابتدا بایستی در رابطه با این محصول اطلاعاتی به دست آورید.

کنتاکتورها نوعی کلید مغناطیسی هستند که از آنها برای قطع و وصل کردن مدار می توان استفاده نمود. در واقع کنتاکتور می تواند بویین را تحریک و باعث اتصال سیم پیچ به سوئیچ شوند. حال اینکه این پرکاربرد ترین قطعه الکترونیکی در مدار الکتریکی نقش مهمی ایفا می کند. این قطعه در تمام دستگاه هایی که باید به صورت مداوم آنها را قطع و وصل نمود، به کار میرود.

کنتاکتور میتواند خط تغذیه توان به بار را قطع و وصل نماید. قسمت اصلی این قطعه هسته متحرک آن میباشد که با کمک فنری از قسمت ثابت جداگانه است. قطعا که قطعات الکتریکی همگی در مدار نقش مهمی ایفا خواهند کرد کنتاکتور نیز همانند دیگر تجهیزات الکتریکی بسیار حائز اهمیت می باشد. این قطعه در ولتاژ و جریان متفاوتی به تولید می‌رسد. این دستگاه سوئیچینگ که آن را با نام دستگاه کلید زنی الکتریکی نیز می‌شناسند تنها وظیفه خاموش و روشن شدن دارد.

در واقع می‌توان گفت کنتاکتورها شامل نوعی رله هستند که تنها تفاوت آنها پایه آن ها می باشد. معمولاً از این قطعات برای تجهیزاتی با ظرفیت تحمل جریان ولتاژ بیشتر می توان استفاده نمود. اما این دستگاه از یک ساختار کاملاً به هم پیوسته تشکیل می‌شود که نصب آن نیز به راحتی صورت می گیرد. البته این دستگاه نیز بر اساس نوع کاربرد و بار متصل به انواع مختلفی تقسیم می شود.

خرید عمده کنتاکتور

خرید عمده کنتاکتور

خرید عمده کنتاکتور

همانگونه که اشاره شد، کنتاکتور به عنوان یکی از کلیدهای مغناطیسی بسیار مطرح و کاربردی در صنعت برق می باشد. این دستگاه نقش مهمی در سیستم مدار ایفا می کند. کنتاکتور اگرچه ساختار بسیار ساده‌ای دارد اما قدرت و نوع عملکرد آنها پیشرفته است. اما افرادی که قصد خرید عمده کنتاکتور دارند بایستی ابتدا در رابطه با راهنمای خرید اطلاعاتی کسب کنند. با مراجعه به این نکات مهم قطعاً می توانید خرید مقرون به صرفه تری داشته باشید.

  • نکته اول توجه به برند کنتاکتور می باشد. الکتنو در تلاش است تا با در اختیار گذاشتن برندهای معتبری از این دستگاه، شما خرید مقرون به صرفه تجربه کنید. با این حساب بهترین برندهای کنتاکتور را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. حال اینکه شما بایستی قبل از خرید عمده کنتاکتور برند را مورد بررسی قرار دهید. قطعاً که دسترسی به برندهای مطرح می تواند برای شما بسیار مقرون به صرفه تر باشد.
  • به این مسئله توجه داشته باشید که کنتاکتور در قدرت خازنی و کنترلی طراحی شده اند. هر یک از‌مدل‌های قدرت خازنی و کنترلی از نظر پارامترهایی می توانند با یکدیگر متفاوت باشند. بهتر است به تناسب نوع کاربرد خود بهترین کنتاکتور را تهیه نمایید. به عنوان مثال، مدل های سه فاز قدرت برای ایمنی در مدارهای برق به کار می روند که مکانیزم آنها مغناطیسی می باشد. همچنین می‌توان به صورت پی در پی فرایند قطع و وصل را در این نوع کنتاکتور ها انجام داد.
  • جریان های نامی کنتاکتور شامل جریان دائمی جریان هفتگی، جریان شیفتی ، جریان اتصال کوتاه و غیره هستند. کنتاکتور بر اساس هر یک از این جریان های نامی تعریف خواهد شد. معمولا جریان های دائمی برای شرایط عادی به کار می روند. اما مدل های هفتگی تنها برای شرایطی نرمال و هفته‌ای یکبار اتصال استفاده خواهند شد.

راهنمای خرید کنتاکتور عمده

نکته مهم دیگری که برای خرید عمده کنتاکتور بایستی به آن توجه نمود قیمت دستگاه است.  به تعداد کنتاکتورهایی که انتخاب می کنید قیمت نیز می‌تواند افزایش یا کاهش یابد. هرچه تعداد کنتاکتور های شما بیشتر باشد قطعاً قیمت نیز افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که قیمت به برند و نوع مدل های کنتاکتور نیز می تواند بستگی داشته باشد. معمولاً مدل های پیشرفته تر با قدرت عملکرد بهتر دارای قیمت بیشتری نیز هستند. از طرفی برندهای معتبر به دلیل سطح کیفیت بالا، قیمت بیشتری نیز می طلبند.

  • طول عمر کنتاکتور از نظر تعداد دفعات قطع و وصل کردن بسیار مورد توجه است. در بسیاری از مواقع این سرعت قطع و وصل در زیر بار به ۳۰۰۰ بار می رسد. این تعداد دفعات قطع و وصل را با نام عمر مکانیکی میشناسند. شما بایستی در میان تمامی مدل های مختلف جدا از آن که به تناسب نوع کاربرد خود بهترین کنتاکتور را انتخاب می کنید، بایستی به تعداد دفعات خاموش و روشن شدن دستگاه نیز توجه داشته باشید.
  • برای خرید کنتاکتور به اندازه آن نیز توجه کنید. معمولا برای کاربردهای ظرفیت بالا از این قطعه استفاده می شود. البته ابعاد بزرگتر و سنگین تر کنتاکتورها برای کاربردهای بالا و قدرتمند بیشترین کاربرد را خواهند داشت. راندمان و کارایی کنتاکتور نیز زیاد است.
  • کنتاکتورها در مدل های کنترلی یا فرما تهیه شده اند. معمولا کنتاکتورهای مدل کنترلی بیشتر به منظور قطع و وصل کردن مدار فرمان به کار می روند. این مدل کنتاکتورها توان قطع آنها کمتر از مدل های دیگر خواهد بود. اما برای کنتاکتورهای مدار فرمان که شامل کنتاکتور سه فاز قدرت هستند، با قیمت بالایی در نظر گرفته می شوند.
خرید عمده کنتاکتور

خرید عمده کنتاکتور

نتیجه

آشنایی با راهنمای خرید عمده کنتاکتور به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین مدل این دستگاه را به تناسب نوع کاربرد خود با قیمت ارزان تهیه نمایید. همچنین قبل از خرید بایستی با کنتاکتور و همچنین مدل های مختلف آن اطلاعاتی کسب کنید. الکتنو باسابقه ترین و قدرتمندترین شرکت توزیع کننده لوازم برق صنعتی در کشور است. بهترین قطعات الکتریکی نظیر انواع کنتاکتور را می توانید سریعا از این مجموعه تهیه کنید. دسترسی راحت با روش آنلاین به محصولات این مجموعه وجود دارد: پس برای تجربه خرید اقتصادی همین حالا اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *