مجله الکتنو

خرید دستگاه دست دوم از چین

خرید دستگاه دست دوم از چین

خرید دستگاه دست دوم از چین

چین یکی از ابرقدرت‌ های اقتصادی جهان محسوب می‌ شود. که به‌ طور مستمر کالاهای مختلفی را تولید و روانه بازارهای جهانی می‌ کند. یکی از مصرف‌ کنندگان عمده کالاهای چینی نیز کشور ما می‌ باشد. که در طول سال کالاهای مختلفی مانند تجهیزات پزشکی، ادوات کشاورزی، لوازم برقی، لوازم الکترونیکی و غیره را از این کشور خریداری می‌ کند. خرید دستگاه دست‌ دوم از چین یکی از این موارد می‌ باشد. به‌ علت اهمیت واردات دستگاه دست‌ دوم از چین ما نیز در این مقاله راه‌ های مختلف این نوع خرید و نکاتی در خصوص واردات آن را برای شما بیان خواهیم کرد. پس تا پایان مقاله با ما باشید.

مراحل گم به گام خرید دستگاه دست‌ دوم از چین

برای خرید دستگاه دست‌ دوم از چین یا هر نوع کالای دیگری، باید مراحل مختلفی را گام‌ به گام انجام دهید تا بتوانید واردات دستگاه را به‌ نحو احسن انجام دهید. برخی از این موارد عبارت‌ اند از:

  1. اخذ مجوز و کارت سبز

اولین مرحله برای واردات و صادرات و هر نوع کار تجاری دیگر، اخذ مجوز تجارت و گرفتن کارت سبز از وزارت صنعت معدن و تجارت می‌ باشد. یعنی شما تنها با داشتن این دو مورد اجازه خواهید داشت که کار واردات و صادرات را انجام دهید. و در صورت نبود هر کدام از آن‌ ها مجاز به تجارت نخواهید بود و اگر کالایی را وارد کشور کنید. کالای شما غیرمجاز و قاچاق تلقی خواهد شد. و در هنگام ترخیص کالا توقیف می‌ شود.

  1. آگاهی و تجربه از نحوه تجارت

از آن جایی که تجارت و واردات جزء مشاغل دشوار محسوب می‌ شود. و به مهارت و توانایی خاصی نیازمند است. بنابراین وارد کننده در ابتدا باید کلیه بایدها و نبایدهای تجارت و واردات کالا را یاد بگیرد. تا بتواند در طول کار آن‌ ها را به کار ببندد. در غیر این صورت و در صورت عدم آگاهی نمی‌ تواند تجارت خوبی داشته باشد. پس پیش‌ از هر اقدامی دانش و مهارت کافی در این زمینه را به دست بیاورید و با راهکارهای مختلف تجارت آشنایی پیدا کنید.

  1. واردات کالاهای مجاز

برخی از کالاها ممکن است از سوی دولت غیرمجاز شناخته شوند. و هیچ وارد کننده ای نمی‌ تواند به‌ صورت مجاز آن‌ ها را وارد کشور کند. اگر چنین کاری انجام دهد کالای او قاچاق محسوب شده و دولت آن را توقیف می‌ کند. بنابراین پیش‌ از خرید کالا از مجاز بودن آن اطمینان حاصل کنید. در این‌ جا نوع کالا خرید دستگاه دست‌ دوم از چین است. که شما باید میزان نیاز بازار را بشناسید. و هنگامی اقدام به واردات آن کنید که بازار اشباع از آن عدل نباشد.

خرید دستگاه دست دوم از چین

خرید دستگاه دست دوم از چین

 

دیگر مراحل گام‌ به‌ گام خرید دستگاه دست‌ دوم از چین

علاوه‌ بر چند نکته‌ ای که در بالا در خصوص خرید دستگاه دسته دوم از چین بیان کردیم. موارد دیگری نیز حائز اهمیت هستند. که باید آن‌ ها را رعایت کنید. در زیر به چند نمونه از این موارد اشاره می‌ کنیم.

  1. خرید از شرکت‌ های معتبر

سعی کنید کالاها خود را از طریق شرکت‌ های معتبر و برندهای شناخته‌ شده خریداری کنید. چون برندهای ناشناخته و شرکت‌ هایی که دارای اعتبار خوبی نیستند. قطعا کالاهای خوبی را نیز برای فروش عرضه نمی‌ کنند. کیفیت پایین این نوع کالاها باعث می‌ شود که شما واردات خوبی نداشته باشید و کالا در بازار مصرف روی دست تان بماند.

بنابراین انتخاب کالاهایی با برندهای معتبر از اهمیت بسزایی برخوردار است. چون مصرف‌ کنندگان نیز رغبت بسیار بالایی برای تهیه برندهای معتبر از خود نشان می‌ دهند. خرید دستگاه دست‌ دوم از چین نیز از این امر مستثنی نیست و شما باید سعی کنید از کالاهای معتبر خریداری کنید.

  1. واردات از طریق شرکت‌ های وارد کننده مانند شرکت الکتنو

گر چه راه‌ های زیادی برای خرید و فروش اجناس و واردات کالا وجود دارد. اما برای تجارت‌ های گسترده و در سطح بین‌ المللی، خرید مستقل یا مثلاً خرید از طریق اینترنت و فضای مجازی پیشنهاد نمی‌ شود. چون این کار نیاز به‌ مهارت و تجربه بالایی دارد. در نتیجه می‌ توانید از تجربه و مهارت شرکت‌ های وارد کننده مانند شرکت الکتنو استفاده کنید.

شرکت الکتنو سابقه درخشانی در خصوص واردات کالا دارد و می‌ تواند واردات کالاهای شما از جمله خرید دستگاه دست‌ دوم از چین را به نحو احسن انجام دهد. اقدام از طریق شرکت الکتنو مزایای زیادی برای وارد کننده دارد از جمله این‌ که در زمان صرفه‌ جویی می‌ شود و وارد کننده هزینه‌ های جانبی کم تری را پرداخت می‌ کند.

خرید دستگاه دست دوم از چین

قواعد و مقررات گمرکی خرید دستگاه دست دوماز چین

ترخیص کالا در گمرک از مراحل اساسی و ضروری در حوزه واردات و صادرات می‌ باشد، یعنی کالای وارداتی شما از جمله خرید دستگاه دست‌ دوم از چین الزاماً باید از طریق گمرک و پس‌ از گرفتن مجوز وارد کشور شود. بنابراین رعایت قوانین و مقررات گمرکی از مراحل اساسی واردات کالا است. وقتی کالا وارد گمرک می‌ شود، در ابتدا لیست پروفرما توسط وزارت بازرگانی تهیه و تحویل وارد کننده می‌ گردد. طبق این لیست وارد کننده مجاز به واردات کالاهای مورد نظر خود می‌ باشد. لیست پروفرما شامل کلیه مشخصات کالا است. پس‌ از تهیه لیست و هنگام واردات کالا کارشناسان فنی نوع محموله وارداتی را مورد کارشناسی قرار می‌ دهند و صحت آن را تایید می‌ کنند.

سپس کالا برای کارهای دیگری مانند مطابقت محموله وارداتی با لیست پروفرما، بیمه کردن کالاهای وارداتی و مواردی از این قبیل وارد مراحل بعدی می‌ شود. بیمه کردن کالا نیز از مراحل اساسی و الزامی در حوزه واردات کالا می‌ باشد. یعنی وارد کننده الزاماً باید محموله وارداتی خود را بیمه کند تا در صورت بروز هر گونه اتفاقی شرکت بیمه خسارت‌ های احتمالی آن را جبران کند. پس‌ از آن که این مراحل طی شد، دور اظهاری توسط وزارت بازرگانی تهیه و یک‌ بار دیگر کالاها مورد بررسی کارشناسان قرار می‌ گیرند. پس‌ از تأیید مجدد نیز وارد کننده اجازه ترخیص کالا را پیدا می‌ کند و می‌ تواند کالا را در بازار توزیع کند. البته اگر واردات از طریق شرکت‌ های وارد کننده مانند الکتنو صورت‌ گرفته باشد، این شرکت عمده کارهای وارداتی و ترخیص کالا را انجام می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *