خرید از چین, واردات از چین, واردات دستگاه

خرید دستگاه از چین

خرید دستگاه از چین

خرید دستگاه از چین

خرید دستگاه از چین یا هر نوع کالای دیگری، مزایای بسیار زیادی برای کشور ما دارد. از جمله این که به علت وجود تحریم‌ ها علیه کشور، ما می‌ توانیم کالاهای مورد نیاز خودمان را از این کشور وارد کنیم. چون چین یکی از کشورهای بزرگ تولید کننده کالاهای مختلف از جمله تجهیزات پزشکی، دستگاه‌ های مختلف، ماشین‌ آلات کشاورزی، لوازم برقی، لوازم خانگی، قطعات یدکی، قطعات مختلف ماشین آلات کارخانجات و حتی پوشاک می‌ باشد. و می‌ تواند عمده نیازهای بازار ما را برطرف کند. به همین دلیل ما در این مقاله خرید و واردات دستگاه از چین، مزایا و راه‌ های مختلف آن را مورد بررسی قرار می‌ دهیم. پس تا پایان مقاله همراه ما بمانید.

فواید و مزایای خرید دستگاه از چین

خرید دستگاه از چین، برای ما فواید و مزایای بسیار زیادی دارد. که برخی از آن‌ ها عبارت‌ اند از:

  • مقابله با تحریم‌ ها

چون کشور ما توسط بسیاری از کشورهای تولید کننده، تحریم شده‌ است. و ما نمی‌ توانیم کالاهای این کشورها را وارد کشور خودمان کنیم. در نتیجه خرید دستگاه از چین و کالاهای دیگر این کشور می‌ تواند به دور زدن و مقابله با تحریم‌ ها کمک و نیاز بازار و مصرف‌ کننده را برطرف کند.

  • قیمت‌ های مناسب

کالاهای چینی در مقایسه با کالاهای بسیاری از کشورهای تولید کننده قیمت‌ های ارزان‌ تر و مناسب‌ تری دارند. که هم به نفع وارد کننده و هم به نفع مصرف‌ کننده کالا است، چون مصرف‌ کننده توان خرید بالایی در این‌ مورد خواهد داشت.

  • برخورداری از استانداردهای جهانی

عمده کالاهای چینی از استانداردهای جهانی برخوردار هستند. یعنی شما می‌ توانید واردات از چین در این نوع کالاها از جمله خرید دستگاه از چین را با خیال راحت انجام دهید. کیفیت‌ های جهانی این نوع کالاها این اطمینان را برای شما ایجاد خواهد کرد که بتوانید آن‌ ها را جایگزین کالاهای مشابه در بازار کنید. کالاهای چینی به‌ راحتی می‌ توانند نیاز مصرف‌ کننده و بازار را برطرف کنند، بدون آن که نیاز به واردات کالاهای کشورهای تحریم کننده باشد.

خرید دستگاه از چین

چند نکته مهم در خصوص مراحل ترخیص کالا و قوانین گمرکی

از آن جایی‌ که مراحل ترخیص کالا و قوانین گمرکی یکی از مراحل مهم واردات کالا می‌ باشد. در نتیجه رعایت این قوانین بسیار ضروری است که وارد کننده باید آن‌ ها را مدنظر داشته باشد. برخی از این موارد عبارت‌ اند از:

  • آماده کردن لیست پکینگ یا پروفرما

اولین مرحله از مراحل ترخیص کالا تهیه لیست پروفرما می‌ باشد. این لیست شامل مشخصات کلی کالا از جمله حجم، وزن، نوع کالا، میزان آن و مواردی از این قبیل است که توسط وزارت بازرگانی در اختیار وارد کننده قرار می‌ گیرد.

  • تأیید کارشناس گمرک

هر کالایی پس‌ از ورود به گمرک باید توسط کارشناسان فنی گمرک مورد بررسی و تایید قرار بگیرد و تنها در صورت تایید آن‌ ها شما مجاز به ترخیص کالا خواهید بود این کار با توجه به لیست پروفرما صورت می‌ گیرد.

  • بیمه کردن کالا

بیمه کردن کالا یکی از مراحل ضروری برای واردات می‌ باشد. یعنی وارد کننده به اجبار باید کالای خود را بیمه کند که در صورت بروز هر گونه خسارت و آسیبی در حین حمل‌ و نقل، بیمه خسارت‌ های احتمالی را جبران کند.

  • تأیید مجدد کالا توسط کارشناسان فنی

پس‌ از بیمه شدن و طی مراحل مختلف، کالا یک‌ بار دیگر توسط کارشناسان فنی گمرک مورد بررسی قرار می‌ گیرد و تایید می‌ شود. سپس کالا برای ترخیص وارد مرحله بعدی یعنی تهیه دور اظهاری می‌ شود.

  • تهیه دور اظهاری توسط وزارت بازرگانی

پس‌ از آن که کارهای مختلف گمرک انجام گرفت. در مرحله آخر دور اظهاری توسط وزارت بازرگانی تایید و تهیه می‌ شود. و در نهایت وارد کننده می‌ تواند کالای خود را ترخیص و وارد بازار کند.

خرید دستگاه از چین

انتخاب شیوه‌ های مختلف برای خرید دستگاه از چین  و حمل کالا

  • خرید با همکاری شرکت های وارد کننده

نه‌ تنها خرید دستگاه از چین، بلکه واردات هر نوع کالای دیگری ممکن است از راه‌ های مختلفی صورت بگیرد. مثلاً وارد کننده می‌ تواند به‌ طور مستقیم وارد عمل شود. و کالاهای مورد نیاز خود را وارد کند. اما این کار معایب زیادی برای وارد کننده دارد مثلاً علاوه‌ بر آن که زمان زیادی از فرد می‌ گیرد. این کار نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد. که در صورت عدم توانایی و تجربه کافی ممکن است سرمایه فرد به هدر برود. و نتواند این کار را به‌ نحو احسن انجام دهد. اما یک راه مطمئن و پیشنهاد ما، اقدام از طریق شرکت‌ های وارد کننده مانند شرکت الکتنو می‌ باشد.

شرکت الکتنو یکی از شرکت‌ های معتبر و بزرگ وارد کننده کالا است. که واردات کالاهای مختلف از کشورهای مختلف را بر عهده دارد. این شرکت با انجام مراحل مختلف واردات کالا به وارد کننده کمک می‌ کند. که در کم ترین زمان ممکن و با صرف هزینه‌ های کم تر، کالاهای مورد نظر خود از جمله خرید دستگاه از چین را وارد کشور کند. شرکت الکتنو از جمله شرکت‌ های قابل اعتماد و معتبر است که شما با خیال راحت می‌ توانید خرید کالا از چین را به آن‌ ها بسپارید.

  • انتخاب شیوه‌ های مختلف برای حمل‌ و نقل کالا

پس از آن که خرید خود را انجام دادید، در مرحله پایانی باید راه مناسبی را برای انتقال و حمل‌ و نقل آن انتخاب کنید. راه‌ های مختلفی برای این کار از جمله حمل‌ و نقل هوایی، حمل‌ و نقل دریایی و حمل‌ و نقل ریلی وجود دارد که شما با توجه به نوع کالای وارداتی خود، روش‌ های حمل آن را نیز تعیین می‌ کنید. اگر اقدام شما از طریق شرکت‌ های وارد کننده  مانند الکتنو باشد این شرکت حمل کالا را نیز بر عهده می‌ گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *