واردات دستگاه

خرید دستگاه از آمریکا

خرید دستگاه از آمریکا

خرید دستگاه از آمریکا

برای خرید دستگاه از آمریکا، باید برخی از قوانین و مقررات واردات، هم چنین قوانین و مقررات کشور وارد کننده و صادر کننده را بدانید. چون واردات و صادرات و تجارت در سطح بین‌ المللی از جمله مشاغل دشوار است. که نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد. و وارد کننده باید با آگاهی کامل وارد این حوزه شود. تا بتواند تجارت خوبی را تجربه کند که خرید دستگاه از آمریکا نیز از این امر مستثنی نیست. واردات دستگاه از آمریکا می‌ تواند مزایای زیادی برای ما داشته باشد. به‌ همین دلیل ما در این مقاله واردات دستگاه و مراحل خرید از آمریکا  و راه‌ های مختلف آن را بررسی خواهیم کرد. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مراحل اولیه برای خرید دستگاه از آمریکا

برای خرید دستگاه از آمریکا باید مراحل مختلف واردات و تجارت بین‌ المللی را بدانید. و آن‌ ها را مرحله به مرحله انجام دهید. که ما در زیر به برخی از این مراحل اشاره می‌ کنیم.

 • اخذ برگ سبز و مجوز تجارت

اولین مرحله گرفتن برگ سبز و مجوز تجارت از وزارت بازرگانی می‌ باشد، یعنی اگر شما قصد واردات و خرید کالا در سطح بین‌ المللی را دارید، ابتدا باید مجوز واردات بگیرید. در غیر این صورت دولت و وزارت بازرگانی اجازه هیچ اقدامی را به شما نخواهند داد و اگر کالایی را وارد کنید در گمرک توقیف و کالای شما قاچاق محسوب می‌ شود.

 • آشنایی با قوانین تجارت

برای هر گونه واردات کالایی باید قوانین تجارت را بدانید. و در چهارچوب همین قوانین اقدام کنید. چون هر کشوری قوانین و مقررات تجارت مخصوص به خود را دارد. که برای خرید دستگاه از آمریکا نیز شما مستلزم به رعایت قوانین و مقررات می‌ باشید. تا کالای شما مجاز به حساب بیاید.

 • آشنایی با راه‌ های مختلف واردات

گر چه ممکن است برای تجارت‌ های بین‌ المللی، راه‌ های مختلفی وجود داشته باشد. اما یکی از راه‌ های قابل‌ اطمینان و پیشنهادی ما خرید و واردات از طریق شرکت‌ های وارد کننده مانند شرکت الکتنو می‌ باشد. شرکت الکتنو سابقه خوبی در حوزه واردات کالاهای مختلف دارد. علاوه‌ بر آن که مزایای زیادی نیز برای شما خواهد داشت. از جمله این‌ که بسیاری از مراحل کار مانند مراحل ترخیص کالا در گمرک و حمل‌ و نقل محموله را بر عهده می‌ گیرد. و در اسرع وقت و کم ترین زمان کالای شما را وارد کشور می‌ کند.

 • آشنایی با راه‌ های مختلف حمل‌ و نقل

حمل‌ و نقل کالا نیز یکی از مراحل مهم انتقال کالا تا بازار مقصد است که شما باید به تناسب نوع کالایی که خریداری کرده‌ اید، راه مورد نظرتان را انتخاب کنید. برای خرید دستگاه از آمریکا یکی از بهترین راه‌ ها حمل‌ و نقل دریایی می‌ باشد. البته اگر شرکت وارد کننده کار واردات را بر عهده بگیرد، حمل کالا را نیز برای شما انجام خواهد داد.

خرید دستگاه از آمریکا

علاوه‌ بر چند موردی که ذکر کردیم، مراحل دیگری نیز برای خرید دستگاه از آمریکا وجود دارد که وارد کننده باید آن‌ ها را مدنظر داشته باشد مثلاً؛

 • خرید از برندهای معتبر

یک نکته مهم برای واردات این است که برندهای معتبر و شناخته‌ شده را مدنظر داشته باشید که خرید دستگاه از آمریکا نیز از این امر مستثنی نیست، چون برندهای نامعتبر ممکن است در بازار مقصد با استقبال خوب مصرف‌ کننده مواجه نشود و برای شما زیان‌ آور باشد. بنابراین می‌ توان گفت یکی از مراحل مهم واردات، انتخاب برندهای شناخته‌ شده است.

 • آشنایی با بازار مقصد

علاوه‌ بر آن که برندهای معتبر را شناسایی کردید، شما باید با بازار مقصد و نیاز مشتری نیز آشنایی داشته باشید. یعنی نوع کالایی که قصد واردات آن را دارید مورد نیاز مصرف‌ کننده باشد. و بازار اشباع از آن نوع کالا نباشد. چون در صورت اشباع بودن دولت اجازه واردات آن را به شما نمی‌ دهد. علاوه‌ بر آن ممکن است برخی از شهرها نیاز به کالای وارداتی شما نداشته باشند. اما در عوض برخی دیگر از آن شهرها آن نوع کالا را به تعداد زیاد به فروش برسانند. بنابراین سعی کنید شهرهای که برای کالای مورد نیاز شما ظرفیت دارند را شناسایی کنید.

 • خرید کالاهای مجاز

برخی از کالاها از سوی دولت غیرمجاز شناخته‌ شده و واردات آن‌ ها ممنوع است. پس شما هنگام واردات به این نکته توجه داشته باشید. و کالاهایی را برای واردات انتخاب کنید که مجاز باشند. در غیر این صورت کالا در هر مرحله‌ ای ممکن است توقیف شود.

نکاتی در خصوص ترخیص کالا  و واردات دستگاه از آمریکا

گمرک قوانین مخصوص به خود را دارد. و از جمله مراحل مهم واردات و صادرات می‌ باشد. که وارد کننده باید تمامی آن‌ ها را رعایت کند، برخی از مراحل گمرکی عبارت‌ اند از:

 • تهیه لیست پروفرما توسط وزارت بازرگانی

لیست پروفرما توسط وزارت بازرگانی تهیه و در اختیار وارد کننده قرار می‌ گیرد. این لیست شامل مشخصات کلی کالا مانند حجم، وزن و تعداد آن می‌ باشد و با توجه به این لیست، وارد کننده قادر خواهد بود کالا را وارد کند. یعنی لیست با نوع محموله وارداتی باید مطابقت داشته باشد.

 • تأیید محموله وارداتی

پس‌ از واردات کالا به گمرک، در این مرحله کارشناسان گمرک محموله وارداتی را مورد بررسی قرار می‌ دهند. و در صورت صحت آن و مطابقت با لیست پروفرما آن را تایید می‌ کنند.

خرید دستگاه از آمریکا

 • بیمه کالا

هر نوع کالایی از جمله خرید دستگاه از آمریکا باید بیمه شود. تا در صورت بروز آسیب در هر کدام از مراحل واردات و  حمل‌ و نقل، خسارت آن توسط شرکت بیمه پرداخت شود. بیمه کردن کالا از جمله مراحل ضروری برای واردات می‌ باشد.

 • تأیید مجدد کالا و تهیه دور اظهاری

دور اظهاری توسط وزارت بازرگانی تهیه و در اختیار وارد کننده قرار می‌ گیرد. سپس یک‌ بار دیگر کالا توسط کارشناسان بررسی و تایید می‌ شود. با تهیه دور اظهاری و تأیید مجدد کارشناسان، تقریباً کار واردات کالا به اتمام رسیده‌ است و وارد کننده می‌ تواند کالای خود را از گمرک ترخیص کند. یعنی بدون تهیه دور اظهاری توسط وزارت بازرگانی شما مجاز به ترخیص نخواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *