اتوماسیون صنعتی, عمده, مقالات

خرید تجهیزات دست دوم خط تولید

خرید تجهیزات دست دوم خط تولید

آیا می دانید خرید تجهیزات دست دوم خط تولید دارای چه مزایایی هستند؟ با نکات مهم خرید این تجهیزات آشنایی دارید؟ آیا می دانید از چه مجموعه ای می توان این قطعات را با قیمت کاملا اقتصادی تهیه کرد؟ تجهیزات دست دوم شامل دستگاه ها و ماشین آلات کارکرده هستند که میتوان با قیمت مقرون به صرفه آنها را تهیه کرد؟ اکنون به منظور کسب اطلاعات بیشتر با الکتنو همراه باشید. الکتنو بزرگترین تامین کننده قطعات صنعتی در ایران است.

تجهیزات دست دوم خط تولید

همه ما می‌دانیم که تمامی کارگاه ها، کارخانجات یا صنایع برای تامین نیاز بازار فعالیت دارند. در هر مجموعه و ارگانی یک قسمت مهمی به نام خط تولید است. در واقع این خط شامل یک پروسه کاری و عملیاتی می شود که در آن محصول و فرآورده خام شما جهت تبدیل شدن به محصول نهایی با تغییر و تحولاتی مواجه خواهد شد. در این مرحله هر صنعتی بر اساس نوع کاربری خود یک محصولی را روانه بازار می‌کند که این خط تولید می تواند مربوط به صنعت غذا و دارو، صنعت فلزات، صنعت کشاورزی، صنعت نساجی و یا غیره باشد.

بسیاری از افراد می خواهند اقدام به راه اندازی خط تولید جدید کنند یا حتی افرادی نیز به دنبال ماشین آلات خط تولید برای جایگزین کردن آنها به جای ماشین آلات قدیمی یا آسیب دیده هستند. با وجود قیمت‌های نجومی برپا کردن یک خط تولید یا جایگزین کردن دستگاه ها و ماشین آلات بسیار هزینه‌بر است.

از این رو باید اقدام به خرید تجهیزات دست دوم خط تولید کرد. این تجهیزات و ماشین آلات تمامی دستگاه هایی هستند که در صنایع نقش مهمی به عهده دارند. قطعاً که برای تولید هر محصولی در قسمت خط تولید نیاز به دستگاه ها و ماشین آلات بسیار خاصی است. برای هر حوزه نیز باید دستگاه مربوط به آن حیطه کاری را انتخاب نمود. حال اینکه تجهیزات دست دوم خط تولید با مشخصات و مزایای زیادی روانه بازار شده اند. شما برای خرید چنین ماشین‌آلاتی ابتدا بایستی اطلاعات لازم را به عنوان راهنمای خرید کسب کنید. بسیاری از افراد با توجه به باورهای غلط هرگز محصولات دست دوم تهیه نخواهند کرد. اما این افراد چنانچه با رعایت نکات مهم اقدام به خرید نمایند قطعاً هیچ مشکلی برای آنها به وجود نمی آید. تنها کافی است تا شما با پارامترهای مهم خرید آشنا شوید.

خرید تجهیزات دست دوم خط تولید

نکات مهم خرید تجهیزات دست دوم

همانگونه که اشاره شد، تجهیزات دست دوم خط تولید امروزه با توجه به افزایش نجومی قیمت ها با استقبال زیادی مواجه است. تجهیزات دست دوم خط تولید نیز همانند تجهیزات نوح در تنوع بسیار زیادی به فروش میرسد. حال اینکه این تجهیزات باید به تناسب نوع کاربرد در انواع مدل های مناسب به هر حوزه کاری انتخاب شود. اما بد نیست بدانید این تجهیزات برخلاف باور بسیاری از افراد که کارکرده هستند و دیگر قابلیت استفاده ندارند می‌توانند تا سالیان سال تا بیشتر از تجهیزات نو عملکرد داشته باشند. شما باید به هنگام خرید تجهیزات دست دوم خط تولید پارامترهایی را مورد توجه قرار دهید.

  • مهم‌ترین نکته‌ای که برای خرید چنین تجهیزاتی باید به آنها توجهدکرد، داشتن تخصص بالا یا کسب اطلاعات لازمه می باشد. چنانچه در رابطه با شناخت دستگاه اطلاعات کافی دارید که هیچ مشکلی نخواهد بود. اما بد نیست با کارشناسان خبره مربوط به این حوزه نیز مشورت کنید.
  • قبل از خرید آزمایش یا تست دستگاه دیگر پارامتری است که باید به آن توجه کنید. بسیاری از تجهیزات خط تولید تنها به سبب تغییر کاربری یا دیگر پارامترهایی با کیفیت مناسب به فروش رسیدند. قطعاً چنین محصولاتی هیچ مشکلی ندارند اما بد نیست برای اطمینان از نبود نقص فنی تمامی قسمتهای مختلف آن را بررسی کرده و قبل از خرید آن را آزمایش یا تست نمایید.
  • داشتن گارانتی دیگر مسئله‌ای است که باید به آن توجه کرد. شاید بسیاری از افراد بر این باورند که اکثر تجهیزات دست دوم گارانتی ندارند. اما چنانچه شما از یک مجموعه معتبر اقدام به خرید کنید قطعاً این محصولات را با گارانتی تهیه خواهید نمود.
  • قیمت تجهیزات دست دوم خط تولید دیگر پارامتر مهمی است که باید به آن توجه داشت. شما باید سعی کنید تا حد امکان قیمت را بشکنید. معمولاً محصولات کارکرده در مقایسه با محصولات نو قیمت بسیار پایین تری دارند.

خرید تجهیزات دست دوم خط تولید

مزایای خرید تجهیزات دست دوم خط تولید

این روزها در بازار شاهد خرید و فروش تجهیزات دست دوم هستیم: به ویژه افرادی که در صدد راه اندازی یک کارگاه و کارخانه هستند بیشتر اقدام به خرید تجهیزات دست دوم خط تولید می‌کنند. قطعا خرید چنین تجهیزاتی دارای مزایای بسیار زیادی است که برخی از آنها شامل:

  • اولین و مهمترین پارامتر خرید تجهیزات دست دوم قیمت مقرون به صرفه آنها است. قیمت تجهیزات دست دوم با کمترین و به صرفه ترین هزینه قابل خرید می باشد. این تجهیزات در مقایسه با تجهیزات نو قیمت بسیار مقرون به صرفه تری دارند. قطعاً که استفاده از این تجهیزات حتی به مدت یک روز یا یک هفته باعث شکستن قیمت آن‌ میشود.
  • بسیاری از افراد معمولاً هر چند وقت یکبار تجهیزات خط تولید خود را عوض می‌کنند. در واقع این افراد تجهیزات پیشرفته تر نسل جدید را جایگزین تجهیزات قدیمی تر خواهند نمود. قطعاً با خرید تجهیزات دست دوم این دسته از افراد هرگز ضرر نمی کنند. به نوعی می توان گفت نگران ضربه دیدن، رنگ پریدگی و … نیستند. چرا که حساسیتی نسبت به تجهیزات نو وجود دارد.
  • چنین تجهیزاتی به دلیل اینکه مدتی مورد استفاده قرار گرفته اند قطعا انعطاف پذیری بیشتر برای راه اندازی دارند. به نوعی می‌توان گفت برای راه‌اندازی این تجهیزات دیگر هیچ جای نگرانی نیست. چه بسا اگر قبل از خرید شما این دستگاه را تست کرده باشید.

نتیجه

تجهیزات دست دوم خط تولید همانند تجهیزات نو تمامی ماشین آلات و دستگاه هایی را شامل می‌شود که در این قسمت از پروسه به کار می رود. در تمامی صنایع قسمتی به نام خط تولید وجود دارد. با توجه به پیشرفت علم پروسه کاری این مجموعه نیز توسط دستگاه‌ها و ماشین‌آلات پیشرفته روز دنیا حتی می‌شود. اما با وجود قیمت‌های بالا یا نجومی خرید تجهیزات نو برای بسیاری از افراد غیر ممکن است. این دسته از کاربران می توانند اقدام به خرید تجهیزات دست دوم کنند.

معمولاً چنین تجهیزاتی قیمت بسیار مقرون به صرفه تری خواهند داشت. اما برای اینکه این تجهیزات شما عملکرد موثری داشته باشند و بتوانید آنها را با قیمت اقتصادی تهیه کنید حتماً باید از مراکز مورد اطمینان اقدام به خرید نمایید. الکتنو بی نظیرترین مجموعه معتبر در کشور است که تمامی تجهیزات دست دوم خط تولید را می توانید از آن با قیمت باورنکردنی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *