واردات و خرید از اروپا

خرید از اروپا

خرید از اروپا

خرید از اروپا

عمده کشورهای اروپایی از جمله ابرقدرت‌ های اقتصادی جهان به شمار می‌ روند. که محصولات بسیار زیاد و متنوعی را در زمینه‌ های مختلف تولید و به کشورهای دیگر صادر می‌ کنند. محصولاتی که از کیفیت‌ ها و استانداردهای برتر جهانی برخوردار هستند. کشور ما نیز یکی از وارد کنندگان و مصرف‌ کنندگان عمده محصولات و تولیدات کشورهای اروپایی محسوب می‌ شود، چون این محصولات تاثیر به سزایی در پیشرفت و جهش اقتصادی کشور ما دارند.  به‌ همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم خرید از اروپا، برخی از قوانین تجارت و خرید از اروپا، راه‌ های مختلف و نکات مهم در خصوص خرید از اروپا و… را برای شما بیان کنیم.

همچنین اگر قصد تجارت و خرید از اروپا را دارید، می توانید با کارشناسان بازرگانی الکتنو در تماس باشید. این بازرگانی توانایی واردات هر کالایی از جمله واردات قطعات بزرگ صنعتی و تحریمی را از اروپا وارد نمایید. همچنین این بازرگانی در زمینه خرید کالا از چین و سایر نقاط دنیا نیز فعالیت دارد.

نکات ضروری درباره خرید از اروپا

همان‌ طور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، خرید از کشورهای اروپایی برای ما بسیار حائز اهمیت است. اما هر نوع خرید و واردات کالا از کشورهای دیگر مستلزم رعایت برخی از نکات و قوانین است که در زیر به چند مورد از آن‌ ها اشاره می‌ کنیم.

1. آموزش‌ و مهارت لازم در خصوص واردات کالا

چون تجارت و واردات کالا از جمله مشاغل بسیار دشوار به حساب می‌ آید. در نتیجه اگر قصد چنین کاری را دارید، در ابتدا باید مهارت‌ های لازم در این زمینه را به دست بیاورید و تجربه کافی را نیز در این زمینه کسب کنید.پ

2. اخذ کارت بازرگانی و مجوز واردات کالا از وزارت بازرگانی

از دیگر موارد بسیار مهم و ضروری برای واردات و خرید از اروپا، اخذ مجوز بازرگانی و کارت بازرگانی است. یعنی شما برای هر اقدامی ابتدا باید مجوز آن را داشته باشید و در صورت نداشتن مجوز و کارت بازرگانی مجاز به هیچ نوع وارداتی نخواهید بود.

3. شناسایی بازار مقصد و نیاز مشتری

قبل‌ از آن که وارد بازار شوید و خرید از اروپا را انجام دهید، ابتدا بازار مقصد را شناسایی و نیازهای مشتری را بسنجید. و دقیقاً همان نوع کالایی را وارد کنید که بازار به آن نیاز دارد، در غیر این صورت واردات ممکن است برای شما سودآوری خوبی نداشته باشد.

علاوه‌ بر مواردی که در بالا به آن‌ ها اشاره کردیم، برای خرید از اروپا یا هر کشور دیگری، موارد زیر را نیز باید مدنظر داشته باشید.

خرید از اروپا

4. آشنایی با شرکت‌ های معتبر وارد کننده کالا

واردات و خرید از اروپا قطعاً مشکلات و سختی‌ های خودش را دارد و کار دشواری است.به طوری که همه افراد به‌ تنهایی قادر به این کار نخواهند بود. بنابراین اگر قصد چنین کاری را دارید. یکی از بهترین راه‌ ها و پیشنهاد ما به شما، اقدام از طریق شرکت‌ های معتبر مانند الکتنو وارد کننده کالا از اروپا می‌ باشد. این کار برای شما مزایای بسیار زیادی خواهد داشت. از جمله این‌ که در زمان و وقت شما صرفه‌ جویی می‌ شود، می‌ توانید از تجربیات و مهارت‌ های شرکت‌ های وارد کننده استفاده کنید. و آن‌ ها را سرلوحه‌ کار خودتان قرار دهید. به‌ علاوه این‌ که هزینه‌ های کم تری نیز برای شما خواهد داشت.

5. آشنایی با راه‌ های مختلف حمل‌ و نقل کالا

پس‌ از انجام خرید از اروپا، باید به فکر راه مناسبی برای انتقال کالا تا بازار مقصد باشید. راه‌ های مختلفی برای این کار وجود دارند، از جمله حمل‌ و نقل هوایی، حمل‌ و نقل دریایی و حمل‌ و نقل ریلی، که می‌ توانید به تناسب کالایی که وارد می‌ کنید، یکی از این موارد را انتخاب کنید.

خرید از اروپا

قوانین و مقررات گمرکی و ترخیص کالا

گمرک‌ ها از مهم‌ ترین سازمان‌ های دولتی در هر کشوری هستند که قوانین و مقررات مختص به خودشان را دارند و طبق این قوانین، ورود و خروج کالاهای مختلف را کنترل می‌ کنند. قوانین و مقررات گمرکی صادرات و واردات کالاها را تحت نظارت خود دارند که گاهی ممکن است علاوه‌ بر این قوانین ثابت، قوانین دیگری نیز بار آن‌ ها وضع شود. اگر قصد خرید از اروپا و واردات کالا را دارید باید این قوانین و مقررات را با این قوانین و مقررات آشنایی داشته باشید و آن‌ ها را رعایت کنید. که البته ترخیص کالا از گمرک مهارت و توانایی خاصی را می‌ طلبد و برای همین، اگر شما از طریق شرکت‌ های وارد کننده اقدام کنید و قوانین و مقررات گمرکی را به آن‌ ها بسپارید، آن‌ ها با توجه به تجربیات کاری که دارند، می‌ توانند کالاهای شما را ترخیص کنند.
چون در صورت عدم شناخت و نداشتن مهارت کافی، در هر کدام از مراحل ترخیص کالا دچار مشکل می‌ شوید و حتی ممکن است جا به جایی کالای شما متوقف شود.

برخی از قوانین تجارت و خرید از اروپا

علاوه‌ بر موارد یاد شده در بالا، تجارت و خرید از اروپا قوانین و مقررات مختص به خود را دارد که در زیر چند نمونه از این قوانین و مقررات را بیان می‌ کنیم.

1. شناخت مقررات ترخیص کالا و قوانین گمرکی

شناخت قوانین گمرکی و ترخیص کالا از جمله موارد بسیار ضروری برای واردات کالا است. از جمله شما باید بتوانید ثبت سفارش را به‌ نحو احسن انجام دهید، کالای خود را بیمه کنید و مجوزهای لازم برای ثبت سفارش را بگیرید، تا بتوانید کالا را ترخیص کنید.

2. شناخت شرکت‌ های تولید کننده کالا

گر چه هنگام خرید از اروپا، معمولاً با شرکت‌ های معتبر برخورد می‌ کنیم که جزء برندهای شناخته‌ شده و معروف جهان محسوب می‌ شوند، اما به این نکته توجه کنید که ممکن است برخی از کالاهای نامرغوب و بی‌ کیفیت نیز در بازار موجود باشد. پس پیش از هر اقدامی باید سعی کنید، شرکت‌ های تولید کننده معتبر و برندهای شاخص را شناسایی کنید.

3. توجه به قوانین و مقررات کشور صادر کننده

قطعا هر کشوری قوانین و مقررات تجارت مخصوص به خودش را دارد و کشورهای اروپایی نیز از این امر مستثنی نیستند. اگر شما قصد خرید از اروپا را دارید، باید با قوانین و مقررات کشور صادر کننده آشنایی کامل داشته باشید و آن‌ ها را در طول خرید به کار بگیرید تا بتوانید تجارت موفقی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *