مجله الکتنو

بهترین تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی

بهترین تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی

آیا می دانید بهترین تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی چیست؟ در رابطه با اهمیت استفاده از این تجهیزات آشنایی دارید؟ آیا می دانید بهترین تجهیزات ابزار دقیق دارای چه مزایایی هستند؟ ابزار دقیق شامل طیف وسیعی از تجهیزاتی می شود که برای اندازه گیری و کنترل از آنها استفاده می کنند. بهترین ابزار دقیق قطعاً دقت و سرعت بسیار بالایی در عملکرد خود دارند. الکتنو یک شرکت معتبر در ادامه توضیحات کاملتری در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهد.

اهمیت ابزار دقیق در صنعت پتروشیمی

تجهیزات ابزار دقیق شامل تمامی وسایل پیشرفته می‌شود که برای اندازه گیری و کنترل از آنها استفاده می کنند. این تجهیزات برای هر صنعتی با مشخصات مختلف طراحی شده است. بیشترین کاربرد را تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی دارند. قطعاً که اهمیت استفاده از تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی به سبب کنترل و اندازه گیری دقیق کمیت های فیزیکی  خواهد بود. این تجهیزات به تبعیت از پیشرفت علم روی کار آمده است که در گذشته این اندازه گیری به روش های سنتی انجام می‌شد. همچنین بسیار زمان‌بر بود.

با توجه به پیشرفت علم به قدرت محصولات جدید که روی کار می آیند نیز پی می بریم. تمامی این تجهیزات به گونه ای طراحی شده اند که دقت، سرعت اندازه گیری و کنترل در آنها بسیار زیاد می باشد. برندهای بسیار زیادی نیز در بازار فعالیت می کنند. بهترین تجهیزات ابزار دقیق شرکت های معتبر هم اکنون در بازار سطح فروش بسیار بالایی دارند.

قطعاً که قدرت عملکرد یا تکنولوژی ساختاری هر محصولی است که سطح فروش آن را بالا می برد. در صنایع مختلف نظیر صنعت پتروشیمی که حساسیت بسیار زیادی برای اندازه گیری کمیت های فیزیکی وجود دارد، نیاز به ابزار دقیق با قدرت عملکرد فوق العاده عالی میباشد.

بهتر است بدانید این اندازه گیری دقیق با سرعت بالا از نظر ایمنی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین که از رخداد بسیاری از حوادث احتمالی جلوگیری می کند. به طور کلی هر دستگاه نسل جدیدی که به تولید می‌رسد در وهله اول از نظر ایمنی مورد توجه قرار می گیرد. از این رو تمامی شرکت های معتبر با رعایت استانداردهای روز دنیا تجهیزات ابزار دقیق خود را روانه بازار می‌کنند. ابزار دقیق خود برای هر نوع کمیتی می تواند در مدل، طرح و قدرت های مختلفی به تولید برسد.

مهم ترین تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی

سنسور های صنعتی کاربردی ترین ابزار دقیق

از کاربردی ترین تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی می‌توان به سنسورها اشاره کرد. این سنسورها نیز خود برای اندازه گیری کمیت های فیزیکی مختلف چون جریان، سطح، دما و فشار در انواع مدل های مختلفی هستند. سنسورها چنین قابلیتی دارند که کمیت اندازه گیری شده را به سیگنال الکتریکی در دستگاه الکتریکی تبدیل کنند.

سنسورها در مدل های مختلفی هستند که خود از نظر کمیت اندازه گیری، مدل، طرح و حتی برند دارای تقسیم بندی می باشند. البته تجهیزات ابزار دقیق خود در طیف وسیعی از انواع دستگاه و قطعات مختلف هستند. سنسورها یکی از بی‌نظیرترین تجهیزاتی هستند که قدرت احساس آنها در برابر کمیت های فیزیکی بیشتر خواهد بود.

بهترین تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی

بهترین تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی

سنسور سرعت

اگر بخواهیم به یکی از پرمصرف ترین سنسورهای صنعت پتروشیمی اشاره کنیم؛ می توان سنسور سرعت را نام برد. این وسیله به عنوان مهمترین تجهیزات ابزار دقیق به منظور سنجش سطح مایعات داخلی یک مقصد به کار میرود. اهمیت استفاده از سطح سنج در این صنعت به دلیل اهمیت کنترل ارتفاع سطح مخازن است. این دستگاه از سرریز شدن سیالاتی چون نفت و گاز داخل مخازن جلوگیری می کند. قطعاً که این فرآیند باعث جلوگیری از بسیاری خسارت‌های احتمالی میشود. سطح سنج را با نام لول متر نیز می شناسند که حتی در دیگر صنایع نیز نقش مهمی ایفا می کند. اما سطح سنج‌ها نیز خود در مدلهای رادار، القایی، پره‌ا‌ی، مغناطیسی، آلتراسونیک، رادیو متری و غیره هستند. قطعاً که بر اساس نوع قدرت و کیفیت سطح سنج، آن را برای هر نوع کاربردی انتخاب می کنند.

سطح سنج ها

سطح سنج ها شامل سنسورهای بسیار پیشرفته هستند که برخی از آن‌ها به صورت تماسی و برخی نیز به صورت غیر تماسی به کار می روند. حال اینکه طول عمر این مدل سنسورها بسیار زیاد است و قیمت مقرون به صرفه‌ای دارند.

کاربردی ترین سنسورهاصنعت پتروشیمی

دمایی

سنسور دمایی نوعی از انواع سنسورهای کاربردی است که برای کنترل و اندازه گیری دما از آن استفاده می شود. این مدل سانسورها خود در مدل های الکتریکی و غیر الکتریکی طراحی شده است. مدل های الکتریکی سنسورها شامل ترموکوپل و ترمیستورها هستند. اما مدل های غیرالکتریکی این سنسورها در صنعت نفت بیشترین کاربرد را دارند. در واقع این سنسورها با استفاده از انبساط مایعات و فلزات اندازه گیری می کنند. ترمومتر نوعی سنسور غیر الکتریکی می‌باشد که توسط همین انبساط مایعات فرآیند اندازه گیری را پشت سر می‌گذارد. همچنین بی متال نیز از تجهیزات ابزار دقیق به شمار می‌رود که این سنسور نیز به همین روش فرآیند اندازه گیری را طی خواهد نمود.

بهترین تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی

فشار

سنسورهای کاربردی دیگر در صنعت پتروشیمی می توان به سنسور فشار اشاره کرد. این سنسور برلی اندازه گیری فشار سیالات داخل یک محفظه یا لوله مورد استفاده قرار می گیرد. سنسورهای فشار نیز خود در طیف وسیعی از دستگاه هایی هستند که برای اندازه گیری و کنترل فشار به کار می‌رود. مانومتر نمونه‌ای از انواع سنسورهای فشار است که جهت اندازه گیری فشار کم از آن استفاده می‌کنند. حال اینکه این سنسورها توسط تغییر شکل مکانیکی اندازه گیری را انجام میدهند. سنسورهای فشار، حجم فشار وارد شده در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را با دقت بسیار بالایی انجام می دهند.

جریان

از کاربردی ترین ابزار دقیق در صنعت پتروشیمی سنسورهای جریان هستند. این سنسورها برای اندازه گیری فشار سیالات داخل یک مخزن یا لوله در پالایشگاه نفت و گاز به کار می رود. با کمک تجهیزات ابزار دقیق جریان سنج این اندازه گیری و کنترل به راحتی صورت می گیرد. البته سنسورهای جریان سنج خود در مدلهای توربینی، مغناطیسی و سوراخ دار طراحی شده اند. قطعاً که اندازه گیری جریان نفت،  گاز و دیگر پارامترهای مهم در صنعت پتروشیمی اهمیت زیادی دارد.

نتیجه

تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی شامل تمامی ابزارهایی هستند که دقت کنترل و اندازه گیری آن ها بسیار زیاد است. قطعا که در صنعت پتروشیمی اندازه گیری و کنترل اهمیت بسیار زیادی دارد. دسترسی به بهترین تجهیزات ابزار دقیق با کیفیت یک شرکت معتبر حائز اهمیت است. الکتنو قدرتمندترین شرکت توزیع کننده انواع تجهیزات ابزار دقیق است. بهترین تجهیزات ابزار دقیق را همین حالا با قیمت ارزان از این مجموعه تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *