مجله الکتنو

آشنایی بهترین اینورترهای بازار

بهترین اینورترهای بازار

آیا می دانید اینورتر چیست و چگونه کار میکند؟ در رابطه با بهترین برندهای اینورتر موجود در بازار و شناختی دارید؟ آیا می دانید مزایای استفاده از اینورتر چیست؟ بهترین اینورترهای بازار را چگونه و از چه مجموعه ای میتوان خریداری کرد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

اینورتر چیست و چطور کار می‌کند؟

اینورتر یک دستگاهی است که برای تبدیل جریان برق مستقیم به جریان برق متناوب مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه دارای طراحی خاصی است که می تواند برق آ سی شهری را با برق متناوب ولتاژ ۲۲۰ ولت با فرکانس ۵۰ هرتز تبدیل کند. اما زمانی که برق متناوب با ولتاژ و فرکانس دلخواه لازم باشد مجددا این دستگاه می تواند تغییر حالت دهد‌. تمامی الکتروموتورهایی که در حال حرکت هستند با کمک این قطعه به راحتی حرکتی کنترل شده را خواهند داشت.

اینورترها با عملکرد هوشمند طراحی شده اند و میزان بار اعمال شده به موتور را به راحتی تشخیص داده و در نتیجه به تناسب همان میزان بار به موتور دستور جریان متناسب را ارسال خواهند کرد. حال اینکه این جریان ممکن است از مقدار جریان نامی موتور کمتر باشد. این کنترل کننده دور موتور خود در برندهای بسیار مختلفی طراحی شده اما هیچگونه قطعه متحرک در آن وجود ندارد.

حال اینکه بهترین اینورترهای بازار می توانند در کم توان های کم یا توان های بالا برای مصارف مختلف طراحی شده باشند. اما اگر می‌خواهید بدانید اینورتر چیست و چگونه کار میکند باید گفت همانگونه که مستحضرید، با AC هرگز نمی تواند ذخیره شود در نتیجه به برق دی سی تبدیل و آن را در باتری ذخیره می کنند. در نتیجه در مواقع مورد نیاز به برق آسی همین جریان دی سی که ذخیره شده در باتری است با کمک اینورتر به جریان آ سی تبدیل خواهد شد.

اینورتر نیز به عنوان یک دستگاه بین منبع برق و موتور این وظیفه را به عهده دارد. در واقع کنترل و تنظیم دور موتور با کمک این قطعات انجام خواهد شد. البته برای این ذخیره سازی و پروسه حتماً باید از باتری‌های مخصوصی نیز استفاده کرد. توجه داشته باشید که رابطه ولتاژ به فرکانس نیز یک نسبت ثابت است چرا که در غیر این صورت موتور دچار اختلال خواهد شد.

برندهای محبوب اینورتر

همانگونه که اشاره شد، اینورتر به عنوان یکی از قطعات کاربردی است که بهره مندی از آن مزایای بسیار زیادی دارد. در واقع این دستگاه یک نوع مبدل کنترل کننده دور موتور می باشد. اینورترها جریان مستقیم را به متناوب تبدیل می کنند و در مواقع ضروری نیز جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل خواهند کرد. این دستگاه بیشتر برای تجهیزات صنعتی کاربرد دارد. چرا که باعث تسریع روند بسیاری از پروژه‌های کاری در صنایع می شود. این دستگاه نیز خود در مدل های سه فاز و تک فاز طراحی شده که بر اساس ورودی و خروجی این تقسیم بندی صورت میگیرد. اکنون که میدانید اینورتر چیست و چگونه کار می کند بد نیست با برخی از بهترین اینورترهای بازار  نیز آشنا شوید. چرا که به هنگام خرید اینورتر میتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. قطعاً که قیمت اینورتر نیز تنها با مراجعه به مراکز فروش معتبر مقرون به صرفه تر خواهد بود.

اینورتر برند زیمنس

از بهترین اینورترهای بازار می‌توان به برند زیمنس اشاره کرد. زیمنس یکی از شرکت های بسیار قدرتمند تولید انواع قطعات اتوماسیون صنعتی در جهان است. این شرکت چند خوشه‌ای آلمانی بزرگترین تولید کننده در اروپا می باشد که هم اکنون شعب و دفاتر فعال آن در اکثر کشورها فعالیت دارند. این مجموعه در زمینه تولید انواع و اقسام تجهیزات، ماشین آلات صنعتی، انواع موتور، انواع تجهیزات مخابراتی، تجهیزات نورپردازی و غیره فعال است. این مجموعه تمامی محصولات مربوط به حوزه مهندسی برق و اتوماسیون صنعتی را با سطح کیفیت بالا طراحی می‌کند. از مهم‌ترین مزایای محصولات این مجموعه می‌توان به قدرت تکنولوژی بالای بکار برده شده در این محصولات اشاره نمود. این شرکت آلمانی در حوزه فعالیتی خود بی رقیب است و تاکنون هیچ شرکت تولیدکننده نتوانسته همپای این مجموعه رقابت کند.

بهترین اینورترهای بازار

بهترین اینورترهای بازار

مزایای استفاده از بهترین اینورترهای بازار

اینورتر یک دستگاه خاص و کاربردی با مزایای بسیار زیاد است. این دستگاه به راحتی جهت حرکت می تواند برنامه ریزی شود، همچنین تا ۵۰ درصد انرژی را میتواند ذخیره کند. اما اینورترها بدون هیچ مشکلی راه اندازی می شوند. حال اینکه این قطعات برای دستگاه های صنعتی نقش مهمی ایفا می کنند. شاید شما هم بخواهید بدانید دلیل بالا بودن خرید اینورتر چیست؟

از مهمترین مزایای اینورترها می توان به کاهش مصرف انرژی الکتریکی و در نتیجه صرفه جویی در آن اشاره کرد. زمانی که میزان مصرف انرژی الکتریکی کاهش پیدا کند قطعاً هزینه ها نیز به شدت رو به کاهش خواهد بود.

افزایش طول عمر تمامی قطعات مکانیکی

استفاده از بهترین اینورترهای بازار باعث افزایش طول عمر تمامی قطعات مکانیکی می‌شود. چرا که به کارگیری این قطعه باعث کاهش ضربه های مکانیکی در موتور و حتی دیگر تجهیزات حرکتی در دستگاه خواهد شد. به دلیل راه اندازی موتور و به سبب حرکت ممکن است ضربه هایی به قطعات وارد گردد که طول عمر آنها را کاهش می دهد. اما با به کارگیری اینورتر این ضربه‌ها کاهش و در نتیجه طول عمر قطعات و موتور افزایش خواهد یافت.

از مهم‌ترین مزایای اینورتر می‌توان به تغییر حالت آن اشاره کرد. این قطعه به گونه ای طراحی شده که می‌تواند سرعت و جهت حرکت موتور را به راحتی تغییر دهد. این عملکرد تنها با کمک اینورتر و بدون هیچ قطعه کمکی اتفاق می‌افتد.

اینورترها قابل برنامه ریزی جهت حرکت موتور هستند. همین هوشمند سازی آنها خود یک مزیت بسیار مهم است که محبوبیت اینورتر را بیشتر میکند. از طرفی خاموش روشن شدن آن نیز بدون قطع و وصل کردن برق اصلی امکان‌پذیر خواهد بود.

اینورتر در برابر جریان اضافه بار از موتور جلوگیری می کند. همچنین با افزایش سرعت بسیار بالاتر از سرعت نامی در قسمت موتور قطعا راندمان کاری بهتری خواهد داشت.

نتیجه

آشنایی با اینکه بهترین اینورترهای بازار کدام است و چگونه کار می کند قطعاً به شما کمک خواهد نمود تا در رابطه با این دستگاه اطلاعات بیشتری به دست آورید. اینورترها به عنوان مبدل های جریان برق هستند که در صنایع یا بسیاری از دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی نقش مهمی به عهده دارند. اینورتر دارای وظایف بسیار زیادی است و همین مزیت ها باعث محبوبیت آن می شوند. برندهای بسیار محبوبی از اینورتر در بازار وجود دارد. شناخت بهترین برند یک امتیاز بزرگ برای شما کاربران عزیزی که قصد خرید اینورتر دارید محسوب می‌شود. برای خرید بهترین برند اینورتر موجود در بازار شرکت الکتنو میزبان پاسخگوی شما عزیزان است. قیمت اینورتر در این مجموعه کاملا مقرون به صرفه می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *